Detalj s utakmice BiH - Njemačka / Foto: Anadolu

LIGA NACIJA: Minimalan poraz BiH u Zenici od Njemačke, Mađarska i Nizozemska odigrali 1:1

Nogometna “A” reprezentacija Bosne i Hercegovine u petak uvečer je u Zenici poražena od Njemačke rezultatom 1:2 u utakmici trećeg kola skupine “3” “A” UEFA Lige nacija, javlja Anadolu.

Utakmica koju je sudio Francuz Francois Letexier bila je prva pred domaćom publikom za trenera Sergeja Barbareza.

Detalj s utakmice BiH – Njemačka / Foto: Anadolu

Na samom otvaranju utakmice, nakon ubačaja iz kuta u 3. minuti, Florian Wirtz je faulirao Dženisa Burnića, a Ivan Bašić je iz slobodnog udarca zaprijetio vratima gostiju. Njegov udarac završio je pored lijeve vratnice njemačkog vratara Alexandera Nubela.

Prvu priliku pred golom Nikole Vasilja gosti su imali u 9. minuti, ali je udarac glavom Tima Kleindiensta završio visoko iznad gola Vasilja. Već minutu kasnije Ermedin Demirović nije bio precizan nakon centaršuta Edina Džeke, ostalo je 0:0.

U 25. minuti Pascal Gross je zaprijetio golu izabranika Sergeja Barbareza, ali na sreću Nikole Vasilja nije bio precizan.

Gosti su poveli u 30. minuti susreta pogotkom Deniza Undava na asistenciju Wirtza. Kleindienstov pogodak u 32. minuti poništen je zbog zaleđa.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu pred golom Njemačke imao je Ermedin Demirović u 35. minuti, kada je nakon dobro odigrane kontre pogodio gredu.

Već u sljedećem napadu njemačka reprezentacija je udvostručila vodstvo, golom u 36. minuti, a strijelac je još jednom bio Undav. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:2 u korist gostujuće momčadi.

Izglednu priliku za Njemačku propustio je u 55. minuti najbolji u redovima gostiju Undav. Njegov udarac prema golu Vasilja brani Sead Kolašinac. Pogodak Deniza Undava u 58. minuti poništen je nakon intervencije iz VAR sobe, zbog nedopuštene pozicije.

Kapeten bosanskohercegovačke reprezentacije u 70. minuti smanjuje rezultat na 1:2. Džeko je bio najviši na drugoj stativi nakon kornera Benjamina Tahirovića i udarcem glavom pogodio mrežu vratara Alexandera Nubela. Već u sljedećem napadu Dario Šarić je dobrim udarcem iz daljine zaprijetio gostima, ali lopta nakon njegovog udarca odlazi pored gola.

U završnici susreta obje momčadi pokušavale su doći do pogotka, no ostalo je 1:2.

U drugom susretu ove skupine Mađarska i Nizozemska su u Budimpešti igrale 1-1 (1-0). Domaći su poveli preko Sallaija (32), a izjednačio je Dumfries (83).

Nakon tri kola Njemačka je na vrhu sa sedam bodova, druga Nizozemska ima pet, treća Mađarska dva, a četvrta BiH jedan.