VIDEO Lakić zabio za Eintracht, Dinamo ispao, a Rijeka u transu nakon Lyona

Dubrovčaninov pogodak nije spasio Eintracht od poraza u Izraelu

Iako hrvatski napadač Srđan Lakić nije u prvom planu Eintrachtova trenera Armina Veha, minute koje mu je povjerio u Europskoj ligi Dubrovčanin je vrlo dobro iskoristio. Tako je bilo i u susretu 4. kola skupine F na gostovanju kod Maccabija u Tel Avivu. A iako je Lakić postigao pogodak to nije bilo dovoljno Eintrachtu da se u Frankfurt vrati nepobijeđen.

Izraelci su slavili 4:2 nakon što su već u 35. minuti vodili 3:0. Prvo je Lakić smanjio udarcem glavom u 63. minuti da bi četiri minute kasnije Meier je iz jedanaesterca vratio nadu njemačkoj momčadi. Ipak Maccabi je postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi osvojivši važna 3 boda.

Dodajmo kako je Lakić dobio i žuti karton, a iz igre je izišao u 78. minuti.

U drugom susretu skupine F APOEL je pobijedio Bordeaux 2:1, a Gregory Sertić odigrao je cijeli susret za francusku momčad.

Poredak: Eintracht 9 bodova, Makabi 7, APOEL 4, Bordeaux 3 boda.

Dodajmo kako su hrvatski predstavnici Dinamo i Rijeka u oprečnim raspoloženjima dočekali kraj svojih utakmica. Dinamo je na gostovanju kod PSV-a doživio treći poraz (2:0) i ostao bez izgleda za prolazak u drugi krug natjecanja dok je Rijeka na Kantridi remizirala s Lyonom (1:1) osvojivši drugi bod.  Kantridu je u trans pogotkom u 21. minuti doveo Kramarić.

Skupina A: Kuban – Swansea 1:1, St. Gallen – Valencia 2:3.
Poredak: Valencia 9, Swansea 8, St. Gallen 3, Kuban 2.

Skupina B: PSV – Dinamo 2:0, Ludogorec – Černomorec 1:1.
Poredak: Ludogorec 10, PSV 7, Černomorec 4, Dinamo 1

Skupina C: Esbjerg – Elfsborg 1:0, Standard – Salzburg 1:3.
Poredak: Salzburg 12, Esbjerg 9, Elfsborg 1, Standard 1.

Skupina D: Rubin – Wigan 1:0, Maribor – Waregem 0:1.
Poredak: Rubin 10, Wigan 5, Waregem 4, Maribor 3.

Skupina E: Dnipro (Kalinić igrao cijeli susret) – Pacos Ferreira 2:0, Pandurii – Fiorentina 1:2.
Poredak: Fiorentina 12, Dnipro 9, Pandurii 1, Pacos 1.

Skupina G: Thun – Dinamo K. (Vukojević igrao od 46. minute, a Vida od 60. minute) 0:2, Rapid Beč – Genk 2:2.
Poredak: Genk 8, Dinamo 7, Rapid 3, Thun 3.

Skupina H: Sevilla (Rakitić igrao od 69. minute) – Liberec 1:1, Estoril – Freiburg 0:0.
Poredak: Sevilla 8, Liberec 6, Freiburg 3, Estoril 2.

Skupina I: Rijeka – Lyon 1:1, Guimaraes – Betis 0:1.
Poredak: Betis 8, Lyon 6, Guimaraes 4, Rijeka 2.

Skupina J: Lazio – Apollon 2:1, Legia – Trabzonspor 0:2.
Poredak: Trabzonspor 10, Lazio 8, Apollon 4, Legia 0.

Skupina K: Tottenham – Sheriff 2:1, Tromsö – Anži 0:1.
Poredak: Tottenham 12, Anži 7, Sheriff 2, Tromsö 1.

Skupina L: AZ – Šahter K. 1:0, Maccabi Haifa – PAOK 0:0.
Poredak: PAOK 8, AZ 8, Makabi 2, Šahter 2.

>>VIDEO Pogledajte Sertićevu ‘bombu’: Lopta je putovala 111 km/h!