Europska liga: Lakić sudjelovao u pobjedi Eintrachta, ispali Dinamo i Rijeka

Hrvatski napadač igrao je do 69. minute

lakic3
Srđan Lakić (u sredini)

Eintracht Frankfurt uspješan nastup u skupini F Europske lige završio je pobjedom nad ciparskim APOEL-om iz Nikozije (2:0). Strijelci su bili Schröck (68. minuta) i Djakpa (77.).

U početnom sastavu njemačke momčadi zaigrao je i napadač Srđan Lakić. Dubrovčanin je propustio nekoliko prilika, a sredinom prvog dijela nakratko je napustio igru kako bi mu se pružila liječnička pomoć. Lakše se ozlijedio prilikom sudara sa suparnikom. Lakić je odamh nakon vodećeg pogotka napustio igru u 69. minuti.

U drugoj utakmici skupine F Maccabi Tel Aviv bio je bolji od Bordeauxa (1:0) za kojeg nije nastupio Gregory Sertić.

Poredak: Eintracht Frankfurt 15 bodova, Maccabi Tel Aviv 11, APOEL 5, Bordeaux 3 boda.

Dodajmo kako su i hrvatski predstavnici Dinamo i Rijeka završili ovosezonske nastupe u Europskoj ligi.

Dinamo je i u posljednjem susretu doživio poraz (1:2) i to u Zagrebu protiv Ludogoreca te završio na posljednjem mjestu skupine B s tek jednim osvojenim bodom.

Rijeka je ostavila ove sezone ipak mnogo bolji dojam iako je također završila na posljednjem mjestu u skupini. Prikupila je 4 boda iz isto toliko neodlučenih ishoda, kakav je bio i u posljednjem kolu na gostovanju kod Betisa (0:0). Važno je napomenuti da je Rijekina skupina, u kojoj se ogledala s već navedenim Betisom te Lyonom i Vitoriom, bila i teža od one Dinamove (Ludogorec, PSV, Černomorec). (ha)