Lakić s dva pogotka ‘režirao’ čudesan preokret Kaiserslauterna

Lakić već dostigao učinak u K’lauternu iz prošle polusezone

Čudesan preokret vidjeli su gledatelji na Fritz Walter stadionu u Kaiserslauternu, njih čak 41 tisuću, u prvom kolu novog prvenstva u Drugoj Bundesligi. A glavni ‘režiser’ preokreta bio je Dubrovčanin Srđan Lakić.

Naime, 1860 München je nakon isključenja domaćeg vratara Sippela u 20. minuti zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, do 33. minute postigao dva pogotka te imao visoku prednost. A onda se Kaiserslautern probudio te uz dva Lakićeva pogotka u svega tri minute (68. i 71.) izjednačio rezultat.  I tek što je Lakić izašao iz igre (u 79. minuti) njegova zamjena, Hofmann, postigao je u 80. minuti pobjedonosni pogodak za slavlje Kaiserslauterna – 3:2.

Lavovima iz Münchena nije pomogao niti ulazak Marina Tomasova u 85. minuti.

Lakić je dvama pogocima dostigao učinak iz prošle polusezone kada je po dolasku u K’lautern u 15 utakmica postigao 2 pogotka.

Dodajmo kako je St. Pauli trenera Rolanda Vrabeca podijelio bodove s Ingolstadtom (1:1) za kojeg je od 86. minute zaigrao Andre Mijatović. Tek pristigli napadač Ante Budimir tek će dočekati svoj prvi nastup za hamburšku momčad.

A jedan bod sa svojim Greuther Fürthom osvojio je austrijski reprezentativac hrvatskih korijena Robert Žulj na gostovanju kod Bochuma (1:1). Žulj je zaigrao od 76. minute.

Antonio Mirko Čolak s klupe za pričuve odgledao je pobjedu (1:0) svog Nürnberga protiv Erzgebirge Auea za kojeg je cijeli susret odigrao Stipe Vučur, ovoljetna prinova iz Wackera i rođeni Salburžanin.

Pogodaka nije bilo na dvoboju Karlsruhera i Union Berlina (0:0), a za goste su cijeli susret odigrali Roberto Punčec i kapetan Damir Kreilach.