Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

LA LIGA: Prva ligaška pobjeda Seville u sezoni

Prvu pobjedu u novoj sezoni ostvarili su nogometaši Seville koji su u gostima, u ogledu 5. kola La Lige, svladali Espanyol 3-2.

Do pred sam kraj prvog dijela Sevilla je imala velikih 3-0 nakon što je prvi pogodak, već u prvoj minuti, postigao Lamela, a potom još dva Jose Angel Carmona. No, u nadoknadi prvog dijela Joselu je pogodio s bijele točke za 1-3, dok je Braithwaite u 64. smanjio na 2-3.

Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao te su Andalužani napokon proslavili osvajanje tri boda u domaćem prvenstvu. Bodovno su se nakon ovakvog ishoda, po četiri boda, izjednačili subotnji suparnici, a hrvatski nogometaš Ivan Rakitić za Sevillu je igrao od 73. minute.

Od 84. minute Sevilla je na terenu bila s igračem manje nakon drugog žutog kartona Lamele, a unatoč velikom pritisku Espanyola gosti su sačuvali vodstvo.

U nedjelju igraju Real Madrid – Mallorca, Elche – Athletic, Getafe – Real Sociedad i Betis – Villarreal, dok utakmicom Almerije i Osasune kolo završava u ponedjeljak.

La Liga, 5. kolo:

Espanyol – Sevilla 2-3 (Joselu 45+4-11m, Braithwaite 64 / Lamela 1, Carmona 26, 45)

Rayo Vallecano – Valencia 2-1 (Isi Palazon 5, Nico Gonzalez 52-ag / Diakhaby 90+3)