Luka Modrić sa suigračima iz Reala (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

LA LIGA: Real u gostima savladao Alaves, Betis pogotkom u 88. minuti zaustavio Gironu

Nogometaši madridskog Reala sretno su pobijedili Alaves u gostima 1-0, u dvoboju 18. kola španjolske La Lige, čime su se vratili na sam vrh ljestvice. Na vrhu su bodovno izjednačeni Real i Girona, a Madriđani su time iskoristili remi Girone kod Betisa ovog četvrtka.

Real je kod Alavesa do pobjede došao golom u 92. minuti. Nakon kornera najspretnije je reagirao omaleni Lucas Vazquez koji je glavom pogodio za 1-0. Inače, Real je od 54. minute imao igrača manje nakon isključenja Nacha, a odmah nakon toga trener Ancelotti je zamijenio hrvatskog veznog igrača Luku Modrića koji je počeo utakmicu.

Mallorca je na domaćem terenu svladala Osasunu s 3-2 premda su gosti poveli u sedmoj minuti golom Ibaneza. No, samo pet minuta kasnije Nastasić je izjednačio, a preokret je uslijedio početkom drugog dijela. Strijelci su bili Rodriguez u 53. i Raillo u 62. minuti.

Do kraja je Osasuna napadala, ali je uspjela tek smanjiti golom Garcije u 91. minuti. U šansama se nalazio i hrvatski napadač Ante Budimir koji je odigrao cijelu utakmicu za Osasunu.

Nogometaši Betisa, idući suparnici zagrebačkog Dinama u play-offu nokaut faze Konferencijske lige, odigrali su na domaćem terenu 1-1 protiv Girone. Prije gostovanja u Sevilli Girona je imala čak sedam ligaških gostujućih pobjeda u nizu, a bila je sasvim blizu i osme jer je vodila sve do 88. minute. Prvi pogodak na utakmici postigao je Ukrajinac Artem Dovbik koji je u 39. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0 Girone.

Betis je ipak izbjegao treći ovosezonski prvenstveni poraz u 88. minuti. Stvorila se gužva u gostujućem šesnaestercu, a sve je razriješeno gromovitim udarcem Pezzelle s 15 metara za konačnih 1-1.

La Liga, 18. kolo:

Mallorca – Osasuna 3-2 (Nastasić 12, Rodriguez 53, Raillo 62 / Ibanez 7, Garcia 90+1)

Alaves – Real Madrid 0-1 (Lucas Vazquez 90+2)

Betis – Girona 1-1 (Pezzella 88 / Dovbik 39-11m)

Cadiz – Real Sociedad 0-0

Srijeda:

Barcelona – Almeria 3-2 (Raphinha 33, Sergi Roberto 60, 83 / Leo Baptistao 41, Gonzalez 71)

Athletic – Las Palmas 1-0 (Gomez 90+4)

Villarreal – Celta 3-2 (Pedraza 13, Mandi 40, Parejo 48-11m / Douvikas 52, Strand Larsen 57)

Utorak:

Rayo Vallecano – Valencia 0-1 (Sergi Canos 61)

Atletico Madrid – Getafe 3-3 (Griezmann 44, 69-11m, Morata 63 / Mayoral 53, 90+3-11m, Rodriguez 87)

Granada – Sevilla 0-3 (Pedrosa 23, Ocampos 32, Sergio Ramos 49)

1. Real Madrid       18  14  3   1  39-11   45
2. Girona            18  14  3   1  42-21   45
3. Barcelona         18  11  5   2  34-21   38
4. Atletico          17  11  2   4  35-19   35
5. Athletic          18  10  5   3  34-19   35
6. Real Sociedad     18   8  7   3  29-18   31
7. Betis             18   6  10  2  20-18   28