Ilustracija kvalifikacija za Euro 2020 / Foto: Hina

Kvalifikacije za EURO 2020: Svi rezultati i ljestvice – Nijemci slavili u Sjevernoj Irskoj, Belgijanci deklasirali Škotsku, Norvežani uzeli bod Šveđanima, …

Pregled parova i rezultati utakmica te ljestvice u svim kvalifikacijskim skupinama za EURO 2020.

Brončani s posljednjeg svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, Belgijanci nastavljaju svoj siguran put prema plasmanu na Europsko prvenstvo 2020. godine.

U susretu šestog kola skupine I Belgija je rutinski odradila gostovanje u Glasgowu pobijedivši Škotsku sa 4-0 ostvarivši šestu pobjedu.

Sve je bilo gotovo za pola sata, nakon što su gosti zabili tri gola, a strijelci su bili Lukaku (9), Vermalen (24) i Alderweireld (32), a za sva tri gola asistirao je Kevin de Bruyne. Najbolji igrač utakmice u 82. minuti se uspio i sam upisati među strijelce.

Rusija je u Kalinjingradu slomila Kazahstan tek u 89. minuti preko Maria Fernandesa. Cipar je na gostovanju bez većih problema pobijedio San Marino sa 4-0.

Belgija vodi sa 18 bodova, Rusija ima 15, Kazahstan 7, Škotska 6, Cipar 4, a San Marino je bez bodova.

U dvoboju dviju vodećih momčadi skupine C Njemačka je u Belfastu pobijedila do sada neporaženu Sjevernu Irsku sa 2-0. Golove odluke zabili su Marcel Halstenberg (48) i Serge Gnabry (90)

Nizozemska nije imala problema u Estoniji pobijedivši sa 4-0. Dva gola je zabio Ryan Babel (17, 48), a po jednog Memphis Depay (76) i Georginio Wijnaldum (87).

Na ljestvici vode Njemačka i Sjeverna Irska sa po 12 bodova, Nizozemska ima devet, Bjelorusija tri, a na začelju je Estonija bez bodova.

U skupini G Poljska i Austrija su odigrale 0-0, dok je Slovenija u susretu prepunom preokreta pobijedila Izrael sa 3-2.

Slovenija je povela, gosti su okrenuli rezultat, no domaćin je uspio izjednačiti, a u sudačkoj nadoknadi izboriti i pobjedu.

Strijelci za slovensku vrstu koju vodi Matjaž Kek bili su Verbič (43),  Bezjak (66) i Šporar (90), a za Izraelce Natcho (50) i Zahavi (63)

Sjeverna Makedonija je na gostovanju pobijedila Latviju sa 2-0, a golove su u razmaku od tri minute zabili Pandev (14) i Bardi (17).

Poljska vodi sa 13 bodova, Slovenija ima 11, Austrija 10, Izrael i Sjeverna Makedonija po osam, a Latvija je bez bodova.

SKUPINA C
Estonija - Nizozemska  0-4 (Babel 17, 48, Depay 76, Wijnaldmum 87)
Sj. Irska - Njemačka   0-2 (Halstenberg 48, Gnabry 90+3)

Gruzija - Danska       0-0
Švicarska - Gibraltar  4-0 (Zakaria 37, Mehmedi 43, Rodriguez 45+4, Gavranović 87)

SKUPINA E
Azerbajdžan - Hrvatska 1-1 (Halilzade 72 / Modrić 11-11m)
Mađarska - Slovačka    1-2 (Szoboszlai 50 / Mak 40, Boženik 56)

SKUPINA F
Rumunjska - Malta          1-0 (Puscas 47)
Švedska - Norveška         1-1 (Forsberg 60 / Johansen 45)
Španjolska - Farski Otoci  3-0 (Rodrigo 13, 50, P. Alcacer 90, 90+3)

SKUPINA G
Latvija - Sjeverna Makedonija  0-2 (Pandev 14, Bardi 17)
Slovenija - Izrael             3-2 (Verbič 43, 90, Bezjak 66 / Natcho 50, Zahavi 63)

Rusija - Kazahstan   1-0 (Fernandes 89)
San Marino - Cipar   0-4 (Kousoulos 2, 73, Papoulis 39, Artymatas 75)
Škotska - Belgija    0-4 (Lukaku 9, Varmaelen 24, Alderweireld 32, De Bruyne 82)

SKUPINA J
Armenija - BIH        4-2 (Mkhitarjan 3, 66, Hambardzumjan 77, Lončar 90+5-ag / Džeko 13, Gojak 70)
Grčka - Lihtenštajn   1-1 (Masouras 33 / Salanović 85)
Finska - Italija      1-2 (Pukki 72-11m / Immobile 59, Jorginho 79-11m)