Lanac supermarketa Tegut (ILUSTRACIJA)/Foto: Fenix (D.P.)

KUPAC FOTOGRAFIRAO OBAVIJEST NA ULAZU: Trgovina u Mainzu prijeti zabranom ulaska ako prekršite ovo njihovo pravilo

U Mainzu je trgovina Tegut objavila da će zabraniti ulazak u trgovinu kupcima ako njihov depozit praznih boca prelazi iznos od 5 eura.

 

Obavijest kupcima, koja je navodno postavljena na ulaz u trgovinu, fotografirao je jedan kupac i fotografiju objavio na platformi Reddit. Potom su fotografiju i vijest prenijeli brojni njemački mediji.

– Poštovani kupci, budući da imamo samo ograničene kapacitete i iz obzira prema našim stalnim kupcima, možemo prihvatiti samo prazne boce koje ne prelaze vrijednost depozita od 5 eura. Svakome tko se ne pridržava bit će zabranjen ulazak u trgovinu, stoji u obavijesti koju je fotografirao kupac.

Kupac piše nadalje kako se trgovina o kojoj je riječ nalazi u ulici Bahnhofstraße u Mainzu.

Korisnici Reddita su ogorčeni

Komentari čitatelja na Redditu su različiti, od ogorčenih i bijesnih pa do onih koji izražavaju sarkazam.

No, niti jedan komentator nije mogao odgovoriti na koga je poslovnica trgovine mislila pod svojim povlaštenim “stalnim kupcima”.

Budući da se trgovina nalazi u blizini Glavnog kolodvora, korisnici nagađaju da se najvjerojatnije radi o skupljačima boca.

Fenix-magazin/MD

Über 5€ Pfand = Hausverbot??
byu/Fluffy_Assist6930 inMainz

 

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala