Hajduka Zürich
Detalj s utakmice Hajduka Zürich / Foto: Fenix (Ivan Barišić)

KUP JE ZA NJIH ZAVRŠEN: Težak poraz Hajduka ZH

U prvom kolu regionalnog kupa igranog u nedjelju 18. kolovoza, Hajduk Zürich je doživio težak poraz na domaćem terenu od momčadi Udorfa.

NK Hajduk ZH (5.liga) : FC Udorf ( 2.liga) 1:12 ( 0:8 )

Hajduk se nakon dugo godina prijavio igrati kup natjecanje i već u prvom kolu dobio vrlo jakog protivnika iz druge amaterske lige. To su tri ranga više od Hajduka koji se natječe u petoj ligi.

Već od samo početka je bilo jasno kako Hajduk nema nikakvih izgleda protiv višestruko jačeg protivnika.

Gosti su u prvih 45 minuta zabili čak osam pogodaka i prije odmora poveli sa 8:0.

Na početku drugog poluvremena Hajduk je došao do pogotka i smanjenja rezultata na 1:8. Pokazalo se kasnije da je to bio i jedini pogodak hrvatske momčadi kojeg je postigao Arben Shabani.

Od 65. minute Hajduk je igrao s igračem manje jer se nakon izvršenih izmjena ozlijedio jedan igrač kojeg više nitko nije mogao zamijeniti.

Gosti su u drugom poluvremenu zabili još 4 pogotka tako da je rezultat bio 1:12.