Kup – Hajduk preskočio Mladost, uvjerljivi Inter i Šibenik

Nogometaši Hajduka izborili su plasman u osminu finala hrvatskog Kupa nakon što su u dvoboju 16-ine finala u Petrinji pobijedili Mladost sa 2-0.

Nakon što su dugo ‘lomili’ domaće igrače, Hajdukovci su uspjeli zabiti za vodstvo, a pogodak u 32. minuti zabio je Anthony Kalik.

Vušković je odlično ubacio s desne strane za Kalika koji puca glavom, vratar Kovačević je obranio njegov udarac, ali lopta dolazi točno na nogu Hajdukovog veznjaka koji iz blizine pogađa mrežu.

Domaćin je najbliže izjednačenju bio u 75. minuti kada je Lovrić pucao iz veliki blizine i promašio okvir vrata. Samo minutu kasnije Đusi je dva puta pokušao, prvo nogom, a onda glavom, no Ljubić je bio spreman. Hajduk je sve mogao riješiti u 84. minuti, no Kovačević je sjajno obranio Jurićev udarac glavom. U sudačkoj nadoknadi Jairo je zabio za potvrdu pobjede gostiju.

Šibenik je u Požegi bio uvjerljivi porazivši Slavoniju sa 5-1. Golove za goste zabili su Celić (16), Antunović (17), Rak (31), Juričić (76) i Španja (87), dok je pogodak za Slavoniju zabio Dino Bognar u 44. minuti prvog dijela iz kaznenog udarca.

U sudaru drugoligaša BSK iz Bijelog Brda je pobijedio Cibaliju sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Marko Žuljević u 17. minuti, a samo nekoliko sekundi kasnije gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog prigovora ‘pocrvenio’ Andrej

Opatija je na svom terenu pobijedila Novigrad sa 3-1, a najljepšu utakmicu kola odigrali su Jadran iz Poreča i Inter iz Zaprešića, a na koncu su slavili gosti sa 7-3.

Utakmica između Buja i Rijeke je otkazana zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta i natopljenog travnjaka. Sudac i predstavnici klubova su na travnjak izašli dva puta, a sat vremena uoči susreta odlučeno je da će se utakmica odgoditi.

Nova utakmica igrat će se utorak 1. listopada u 15.30 sati.