Krešić debitirao u uvjerljivoj pobjedi Mainza, Sušac strijelac protiv Rubina

Krešić nije imao mnogo posla, a sačuvao je mrežu netaknutom

kresic1

Vratar Dario Krešić napokon je debitirao za svoj novi klub, bundesligaša Mainz i to u prijateljskom susretu sa njemačkim trećeligašem Saarbrückenom. Momčad trenera Tuchela dominirala je većim dijelom utakmice pa Krešić nije imao mnogo posla. Mainz je uvjerljivo slavio (3:0), a strijelci su bili Malli (5.), Müller (22.) i Okazaki (65. minuta). Krešić je odigrao svih 90 minuta.

Dodajmo kako je Eintracht Frankfurt, također u prijateljskom susretu, savladao poljsku Wislu (2:0), a dvostruki strijelac bio je Meier. Napadač Srđan Lakić nije nastupio.

Dynamo Dresden danas je pak na pripremama u turskom Beleku na rasporedu imao dva pripremna susreta. U prvom protiv protiv bečke Austrije koju vodi hrvatski stručnjak odigrao je bez pogodaka (0:0). Branič njemačkog drugoligaša, Adam Sušac, nije bio u sastavu dok su za austrijskog prvaka do 61. minute igrali Kaja Rogulj i Marin Leovac.

U drugom prijateljskom susretu Dynamo se sučelio ruskom Rubinu te uvjerljivo slavio 3:0. Sva tri pogotka postignuta su u nastavku, a onaj posljednji, u 84. minuti, postigao je Sušac. Hrvatski branič odigrao je cijeli susret. (ha)

>>Novi Hrvat stigao u Bundesligu: Krešić potpisao za Mainz!