Luka Modrić / Foto: Anadolu / Foto: Anadolu

KRALJ “KRALJEVSKOG KLUBA”: Luka Modrić osvojio 27. trofej i postao najtrofejniji igrač u 122 godine dugoj povijesti Real Madrida

Pobjedom Real Madrida u europskom Superkupu protiv Atalante, hrvatski nogometni majstor Luka Modrić osvojio je 27. trofej u dresu Los Blancosa, postavši najtrofejniji igrač u 122 godine dugoj povijesti “Kraljevskog kluba”.

Modrić je do sada dijelio tron sa Nacho Fernandezom, međutim 34-godišnji Španjolac je napustio Real preselivši u redove saudijskog Al Qadsiaha, pa je Modrić postao jedini igrač sa 27 trofeja u povijesti kluba.

Kapetan hrvatske reprezentacije je u dresu “Kraljevskog kluba” osvojio šest Liga prvaka, pet klupskih svjetskih prvenstava, pet španjolskih Superkupova, pet europskih Superkupova, četiri španjolska prvenstva, te dva Kupa kralja.

Luka Modrić (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

IGRAČI S NAJVIŠE TROFEJA U REALU

27 – LUKA MODRIĆ (HRV)
26 – Nacho Fernandez (Špa), Dani Carvajal (Špa)
25 – Karim Benzema (Fra), Marcelo (Bra)
24 – Francisco Gento (Špa)
23 – Toni Kroos (Njem)
22 – Sergio Ramos (Špa), Manolo Sanchis (Špa)

Igrači Reala slave pogodak / Foto: Anadolu

REAL REKORDER

Španjolski nogometni velikan Real Madrid postao je novi rekorder sa šest osvojenih naslova pobjednika europskog Superkupa.

Real je do sada dijelio vrh ljestvice s Barcelonom i Milanom, sa po pet naslova. Međutim, nakon trijumfa protiv Atalante, “Kraljevski klub” se odvojio na vrhu ljestvice.

Real je prvi put osvojio Superkup 2002. pobjedom protiv Feyenoorda (3-1), potom je slavio 2014. protiv Seville (2-0), zatim su uslijedila dva uzastopna slavlja 2016. protiv Seville (3-2), a godinu kasnije i protiv Manchester Uniteda (2-1).

Prije šestog, varšavskog trijumfa, Real je Superkup osvojio i 2022. protiv Eintrachta (2-0).