Zvonici Katedrale sv Tripuna u Kotoru / Foto: Fenix (Radio Dux)

KOTOR: Polnoćki u Katedrali nazočio i gradonačelnik Kotora Vladimir Jokić

U Kotorskoj biskupiji katolički vjernici su na sv. misama polnoćkama ispratili Badnju večer i dočekali Božić, u skladu sa epidemiološkim mjerama zbog pandemije koronavirusa.

 

Zvona kotorske katedrale Svetog Tripuna i drugih crkava Kotorske biskupije označila su okupljanje vjernika a posebno svečano uz propisanu distancu i s obaveznim maskama bilo je u kotorskoj katedrali Svetog Tripuna, gdje je misu predvodio kotorski biskup u miru mons. Ilija Janjić.

Polnoćki u Katedrali nazočio je i gradonačelnik Kotora Vladimir Jokić.

Na kraju misnog slavlja don Ante Dragobratović vjernike je i službeno upoznao s odlukom Pape da imenuje mons. Ivana Štironju za novog Kotorskog biskupa.

On je vjernike upoznao  s životopisom budućeg biskupa, čije zaređenje se očekuje uskoro, kada će i službeno preuzeti Kotorsku biskupiju.

Fenix-magazin/SIM/Hina

Povezano

“CROATIA IN THE GAME”: S “Vatrenima” u Aleksandriji i John Malkovich, proslavljeni glumac hrvatskog podrijetla
Mobitel, društvene mreže (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
PAO FACEBOOK: Korisnici diljem svijeta prijavljuju probleme na Facebooku, Instagramu i Threadsu
OVO SU TE ZEMLJE: Još 8 država članica schengenskog prostora i dalje ima granične kontrole
ŠEFICA AMNESTY INTERNATIONALA: EU zatvara oči pred izraelskim etničkim čišćenjem na Zapadnoj obali  
OD PONOĆI: Slovenija nakon tri godine uvodi promjenu na granici s Hrvatskom
Proslava Dana državnosti RH u Oslu / Foto: Ðurđica Novković Turkalj
HRVATSKA PJESMA SPOJILA SRCA U OSLU: Večer zajedništva, ponosa i ljubavi prema domovini