Košarkaši Komušine Heiterbach u bijelim dresovima / Foto: B.Ž.

Košarkaši Komušine prekinuli niz poraza u utakmici protiv TV Konstanz

Pobjedom od  56:50 (29:33) košarkaši Komušine Haiterbach su niz od pet uzastopnih poraza. U 16. kolu Regionalige pobijedili su posljednjeplasirani TV Konstanz s 6 koševa razlike.

-Nismo odigrali dobro, puno smo griješili. Gosti su nas zamalo iznenadili a to bi bilo pogubno, došli bi u zonu ispadanja. Sada je bolje, imamo po 6 bodova više od trojke sa začelja.-Tekao je trener Komušine Marin Marić.

Komušina je otpočela dobro, pogocima Babića i Aniobija su poveli 10:4 ali su gosti poslije prvih 10 minuta pošli na odmor sa 13:19. U nastavku se igra izjednačila Ley koji se nedavno vratio iz MTV Stuttgart je preokrenuo u 23:22. Na veliki odmor se ipak otišlo s vođstvom Konstanca 33:29.

Christopher Ley, košarkaš KK Komusina Haiterbach / Foto; Arhiv KKKH

Do kraja su naši grači zaigrali bolje, dobro su čuvali najistaknutije gostujuće pucače i došli do zaslužene i teško izborene pobjede. Tricom u zadnjem napadu Christopher Ley je postavio konačnih 56:50..Boje Komušne su branili Ley 11, Babić 10, Coviogton 10, Aniobi 9, Pieciek 7, Koppl 6, Bubalo 2, Ponjavić 1, Altenbeck, Miličević, R. Stojčević i J. Stojčević.

Na ovoj je utakmici debitirao u majici Komušine George Coviogton iz SV Böblingen, dok je istog dana klub napustio Dino Begagić. Kako je istakao, zbog radnih obaveza.

Utakmicu će isto tako pamtiti i mladi Renato Stojčević kome je trener Marić ukazao povjerenje da zaigra par minuta i pokaže svoje mogućnosti.