Slaven Ponjavić je odigrao 100 utakmica za KK Komušinu / Foto: Fenix - B. Žepić

Košarkaši Komušine Haiterbach osvojila tri nova boda u Regionalligi

Poslije tri uzastopna poraza, i pada u sredinu ljestvice, košarkaši Komušine su isčupali bodove na gostovanju u Schwöbisch Hallu. Kako je utakmica počela i prve četvrtine 29:11 ništa nije ukazivalo na dobro.

-U igri nas je držao veteran Ponjavić dok je kod gostiju Dalibor Ceviz (17 koševa) sve pogađao. U poluvremenu (40:36) smo popričali i donekle uspjeli preokrenuti igru, rekao je trener Komušine Mario Marić.

Razigrali su se uz Ponjavića, Köppl, Babić, Begagić i rezultat je preokrenut u 69:59 za hrvatsku momčad. Ali ne za dugo. Domaćini su ponovno preuzeli igru i vodstvo od 77:70. Uslijedio je potom trenutak odluke. Najbolji igrač Schwöbisch Halla Dalibor Ceviz (36 koševa) je četiri minute prije kraja mora napustiti igru zbog pete osobne. Rezultat je bio 84:75. Igrači Komušine to koriste za preokret i pobjedu 91:88 o kojoj trener Marić kaže:

Navijači Komušine Haiterbach / Foto: B.Žepić

-Momčad je pokazala da ima moral i to im se ovoga put isplatilo. Ovakom igrom i zalaganjem možemo svakoga pobijediti. Imamo još tri utakmice do konca polusezone i prigodu da se primaknemo gornjem dijelu prvenstvene ljestvice.

Komušina je sada ne sedmom mjestu lige od 14 klubova dok je Schwöbisch Hall  šesti. I jedni i drugi imaju po 8 bodova iz 9 utakmica.

Za Komušinu su igrali Babić 31, Köppl 19, Begagić 16, Martinović 9, Ponjavić 9, Aniobi 6, Bubalo 1, Pieciak , R. i J. Stojčević.

Slijedeću utakmicu Komušina igra u nedjelju 25. studenog u svojoj Kuckuk dvorani u Heiterbachu s početkom u17.30 sati. Dočekuju zadnjeplasirani BG Karlsruche i očekuju novu pobjedu.