Policija daje informaciju navijačima West Hama (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

KONFERENCIJSKA LIGA (REZULTATI): West Ham i švedski Djurgarden osigurali osminu finala, Nica “potopila” Partizan

Nogometaši West Hama plasirali su se u nokaut fazu Konferencijske lige kao prvoplasirana momčad skupine B, a ostvarili su to domaćom pobjedom 1-0 u 5. kolu protiv danskog Silkeborga.

Jedini pogodak za nastavak pobjedničkog niza West Hama, koji je upisao svih pet pobjeda, dao je Lanzini u 24. minuti iz jedanaesterca. U toj skupini još ostaje nepoznanica tko će biti drugi i igrati međurundu, a Silkeborg kolo prije kraja ima bod više od Anderlechta.

Među najboljih 16 je prošao i švedski Djurgarden, sastav koji je tijekom ljeta iz Europe izbacio Rijeku. U 5. kolu skupine F Djurgarden je pobijedio norveški Molde u gostima s 3-2 te više baš od tog suparnika ne može biti ulovljen na prvom mjestu.

Molde je vodio 2-0 golovima Brynhildsena i Kaasa u uvodnih 20 minuta, ali je u ostatku utakmice uslijedio preokret. U 44. je smanjio Edvardsen, dok su u drugom poluvremenu za Šveđane zabijali Asoro i Radetinac u 67. i 76. minuti. Na kraju bi Molde mogao ostati i bez drugog mjesta, odnosno, plasmana u međurundu jer trećeplasirani Gent ima dva boda manje, ali u zadnjem kolu baš Gent na svom stadionu igra protiv Moldea.

Prava je gužva u skupini H gdje prije zadnjeg kola Basel i Slovan iz Bratislave imaju po osam bodova, Pjunik šest, a Žalgiris pet. Situaciju je zakomplicirao Slovan koji je doma gubio od Pjunika do 84. minute s 0-1, a potom su Kashia i Green zabili dva gola unutar 60 sekundi i Slovaci su slavili.

Basel je doma odigrao 2-2 protiv Žalgirisa, a za goste je cijelu utakmicu odigrao hrvatski nogometaš Petar Mamić.

U skupini E Dnjipro-1 je u Košicama pobijedio Apollon 1-0 te je ostao u igri za prvo mjesto, makar će put do tamo biti vrlo težak. Jedini gol je dao Pihaljonok u 39. minuti, a ukrajinska momčad ima dva boda manje od AZ-a te u zadnjem kolu baš gostuje kod Nizozemaca. Samo ih pobjeda vodi do prvog mjesta.

U skupini G je Sivasspor doma pobijedio Cluj 3-0 te je na prvom mjestu s 10 bodova. Dva gola je dao Yatabare, a jedan Gardel. Za goste su trojica hrvatskih nogometaša počela utakmicu, Denis Kolinger, Karlo Muhar i Lovro Cvek, s tim da je Kolinger izašao u 46. minuti, a Cvek u 70. minuti.

No, Sivasspor koji u zadnjem kolu gostuje kod Slavije u Pragu još nije osigurao prvo mjesto. Slavia je u ovom kolu pobijedila Ballkani u gostima 1-0 te sada Pražani i Cluj imaju tri boda manje od turske momčadi.

U skupini D Slovačko i Köln su odigrali samo sedam minuta svoje utakmice koja je zbog guste magle prekinuta te će se nastaviti u petak, od 13 sati.

Rezultati susreta 5. kola nogometne Konferencijske lige odigranih tijekom četvrtka.

Skupina A:

Fiorentina – Istanbul Basaksehir 2-1 (Jović 26, 61 / Aleksić 14)

Hearts – Rigas 2-1 (Shankland 3, Halliday 12 / Friesenbichler 39)

1.Ist. Basaksehir   5 3 1 1  11-2  10
2.Fiorentina        5 3 1 1  11-6  10
3.Hearts            5 2 0 3  5-13  6
4.Rigas             5 0 2 3  2-8   2

Skupina B

Anderlecht – Steaua 2-2 (Verschaeren 38, Vertonghen 75 / Compagno 60, Dawa 82)

West Ham – Silkeborg 1-0 (Lanzini 24-11m)

1.West Ham         5 5 0 0  10-4  15
2.Silkeborg        5 2 0 3  12-5  6
3.Anderlecht       5 1 2 2  4-5   5
4.Steaua           5 0 2 3  3-15  2

Skupina C:

Villarreal – Hapoel Be’er Sheva 2-2 (Chukwueze 57, Danjuma 70 / Hemed 48-11m, Yehezkel 79)

Austria Beč – Lech Poznan 1-1 (Keles 69 / Ishak 48)

1.Villarreal          5 4 1 0  14-6  13
2.Lech P.             5 1 3 1  9-7   6
3.Hapoel Be'er Sheva  5 0 4 1  4-5   4
4.Austria Beč         5 0 2 3  2-11  2

Skupina D:

Nica – Partizan 2-1 (Pepe 29, Lemina 77 / Ricardo Gomes 74)

Slovačko – Köln (petak, 13 sati)

1.Partizan       5 2 2 1  8-6  8
2.Nica           5 2 2 1  6-5  8
3.Köln          4 1 1 2  5-6  4
4.Slovačko       4 1 1 2  7-9  4

Skupina E:

Vaduz – AZ Alkmaar 1-2 (Hasler 76 / Kerkez 50, Van Brederode 75)

Dnjipro-1 – Apollon 1-0 (Pihaljonok 39)

1.AZ Alkmaar       5 4 0 1  10-5  12
2.Dnjipro-1        5 3 1 1  8-5   10
3.Apollon          5 1 1 3  4-7   4
4.Vaduz            5 0 2 3  5-10  2

Skupina F:

Molde – Djurgarden 2-3 (Brynhildsen 5, Kaasa 21 / Edvardsen 44, Asoro 67, Radetinac 76)

Shamrock Rovers – Gent 1-1 (Gaffney 3 / Hyun Seok 74)

1.Djurgarden     5 4 1 0  11-6 13
2.Molde          5 2 1 2  9-6  7
3.Gent           5 1 2 2  6-6  5
4.Shamrock       5 0 2 3  1-9  2