kk komusina
KK Komusina / Foto: Fenix( Jan Rupčić)

KOMUŠINA HAITERBACH PREGAZILA KARLSRUHE: Još jedna pobjeda u nizu

I u zadnjem dvoboju pred domaćom publikom u ovoj godini 2022, Komušina je uknjižila 12. pobjedu u nizu i drži i dalje vrh ljestvice.

Piše: Jan Rupčić

KKK Haiterbach – SG EK Karlsruhe 95:65 (24:19; 48:33; 77:42)

Gosti su otvorili utakmicu tricom ali je Komušina s tri trice zaredom okrenula rezultat. Ipak izjednačena prva četvrtina pred punom dvoranom u Bächlenhalle Nagold.

Za ovu utakmicu košarkaši Komušine su morali mijenjati domaću dvoranu.

U drugoj četvrtini su Komušanci korak po korak razbijali zonsku obranu protivnika i do poluvremena povećali vodstvo na 48:33.

U drugom poluvremenu Komušina se vrlo brzo preko Jonathana Babitscha i Denni Cukovića odvaja na 57:33.

Gosti teško hvataju ritam, smanjuju minimalno na 62:42 što trenera Komušine dovodi da uzima Time-Out. Nakon novih uputa i čvrstom obranom, Komušina predvođena Mijom Babićem u roku od 2 min stvara 15:0 seriju i povećava vodstvo na ogromnih 77:42.

U zadnjem djelu Rickardo Marić probija granicu od 40 razlike na 92:51, prija nego rad u obrani dosta popusta i gosti još malo rezultatski zaostatak smanjuju, na krajnji 95:65.

Komušina i dalje broji samo pobjede ove sezone, koja je kao iz snova do sada. Slijedi još jedan vrlo težak dvoboj u Crailsheimu, prija božićne stanke.

-Bio je gust gledati ove momke danas, nadam se da su oduševili publiku. Jednostavno imaju radost i zar na utakmicama. Sada nam slijedi još jedna utakmica koji naravno također želimo dobiti, kaže trener Mario Marić.

Ponovno puna dvorana ovaj puta u Nagoldu je dokaz da Komušina igra vrlo atraktivnu košarku i privlači velik broj košarkaških prijatelja.

KKK: Herdie Lawrence (28/5), Mijo Babić (18/4), Sascha Kesselring (13/2), Alexander Feldberg (9), Luka Banožić (8/1), Jonathan Babitsch (7/1), Denni Cuković (7/1), Rickardo Marić (5), Martin Kresić

BEZIRKSLIGA
KKK Haiterbach 2 – SV Holzgerlingen 75:71 (22:23; 40:43; 58:62)

Drugi team Komušine se natječe u Bezirksligi i ta vrlo mlada ali potentna ekipa je u ovoj utakmici dugo u zaostatku bila, prija nego je Petar Marić kod rezultata 50:62 pogodio dvije trice za veliki lov rezultata. U zadnjim minutama utakmice Komušine okreće rezultat u svoju korist. Julian Stojčević pogađa u završnim sekundama za krajnji 75:71. S velikom borbom i željom Komušina prestiže Holzgerlingen na ljestvici i dolazi do 4. mjesta Bezirkslige.

U 18 Landesliga

KKK Haiterbach – VfL Kirchheim 2 115:32 (28:7; 64:16; 90:23)

Jedna prevelika razlika je bila u dvoboju vodeće ekipe lige Komušine te na dnu ljestvice plasiranog Kirchheim. Od prve sekunde jedna vrlo dominantna utakmica Komušine i najuvjerljivija pobjeda sezone.

Fenix-magazin/MMD/Piše: Jan Rupčić