Koja nesreća, Portugal pobjedio Hrvatsku sa 1:0 pogotkom u 117. min produžetka

Sreća nije bila na strani Hrvatske. Okrenula nam je leđa.  Lopta nikako nije htjela u gol Portugalaca koji su, na drugoj strani, iskoristili jednu jedinu svoju pravu šansu, jedini udarac na hrvatska vrata, i otišli dalje. To se dogodilo u 117. min nakon velike naše prilike kada je Perišić pogodio gredu.

Hrvatski igrači su na kraju plakali. Nisu zaslužili ispasti, i u ovoj utakmici su bili bar za nijansu bolji od Portugalaca. Ali, to je nogomet. Ne pobjeđuje uvije bolji. Pokazala je to i večerašnja utakmica.

Ipak, ne možemo se oteti dojmu da je Ante Čačić zakasnio sa izmjenama. Kalinić i Pjaca su morali ranije ući u igru. Čačić je čekao, kalkulirao, kasnio je u izmjenama premda je na klupi imao izbor kakav nijedan hrvatski izbornik dosad nije imao. Portuglalac ga je sa slabijom momčadi nadmudrio, i taktički i sa izmjenama.

Ako zanemarimo Čačićev previd, možemo biti ponosni na naše nogometaše. Priredili su nam toliko radosti i ponosa da im večerašnju neefikasnost možemo i oprostiti.

HRVATSKA: Subašić – Srna, Ćorluka (Kramarić, 120), Vida, Strinić – Modrić, Badelj: Brozović, Rakitić (Pjaca, 110), Perišić – Mandžukić (N. Kalinić, 88)

PORTUGAL: Rui Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Raphael – Joao Mario (Quaresma, 87), Adrien Silva (Danilo, 108), William, Andre Gomes (Renato Sanches, 50) – Nani, Criatiano Ronaldo

Evo kako smo pratili tijek utakmice:

Kraj. Portugal u četvrtfinalu. Viduka u zadnjoj minuti po treći put promašio vrata.

Potugal postigao gol nakon brze kontre nakon što je Perišic pogodio stativu.

Završio prvi produžetak. Nema promjene rezultata.

PU 96. minuti prvi bijeg Kalinića koji puca izvan okvira vratiju.

Kraj prvih 90. minuta. Slijede produžeci od dva puta 15 minuta.

U 87. minuti napokon ulazi Nikola Kalinić umjesto Matia Mandžukića.

Hrvatska nadmoćna ali bez završnog pasa i udarca.

Još 20 minuta do kraja. Čačić još ništa ne mijenja u igri.

Nakon dvaju pokušaja Brozovića, Vida skače i glavom puca preko vratiju. Bolje bi bilo da je propustio loptu do Mandžukića  koji je bio bolje postavlje.

Početak drugog dijela bez promjena u našem sastavu.

Prvo poluvrijeme završava 0:0. Hrvatska nadmoćnija ali bez konkretnih prilika. Mario Mandžukić potpuno nevidljiv u prvih 45 minuta.

U 41. min Ivan Strinić se našao u izglednoj prilici nakon što mu je loptu gurnuo Perišić ali se uplašio i umjesto da puca on tražio Mandžukića.

Ivan Perišić, koji je za ovu utakmicu napravio novu frizuru sa bijelo-crvenom kockastom varijacijom, rastrčan i dobro raspoložen.

Portugalci čvrsti, potpuno drugačiji nego u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Prve minute prolaze u dominaciji Hrvatske. Ronaldo, na kojeg uglavnom pazi Ivan Strinić, na početku nevidljiv.

Hrvatsja je počela utakmicu protiv Portugala u standardnom sastavu koji je započeo utakmice protiv Turske i Češke.