FC Croatia Fermoy / Foto: Alen Miholić

KLUB JEDVA OKUPIO 11 IGRAČA: Croatia Fermoy poražena od Los Zarcos FC

U utakmici 3.kola županijskog kupa, Croatia Fermoy je u Banteeru poražena od Los Zarcos FC.

Los Zarcos FC – FC Croatia Fermoy 3:1

Zbog nepopularnog termina petak navečer Croatija je jedva okupila 11 igrača za ovu utakmicu. Kapetanski je Croatiju je poveo Karlo Briševac, koji još nije potpuno zaliječio ozljedu ali stao je na teren i herojski odigrao utakmicu.

Momci iz Los Zarcosa poveli su u 9.minuti a cijelo vrijeme su pokušavali nešto sa dugim loptama.

Mi smo pokušavali kombinirati po sredini i doći do njihovog gola gdje je Matej Herkov pogodio stativu u 24.minuti

Nakon te stative sljedećih 10 minuta je bilo naših i stvorili smo nekoliko izglednih prilika za pogodak.

To nam se isplatilo u 35.minuti kad loptu na nekih 18 metara dobiva naš najmlađi igrač Matej Mecanović koji je opalio a lopta je pogodila protivničkog igrača te malo promijenila smjer,dovoljno za pogodak i poravnanje rezultata 1:1.

Sudac utakmice bio je loš i takvima mjesto nije na terenu.Stariji čovjek koji slabo čuje i loše vidi a na offside baš i ne reagira počeo je dijeliti našim igračima žute kartone.Korak dalje napravio je u 38.minuti kad naš igrač dobiva drugi žuti karton I penal je za domaćine.Ilija Zagorac na golu brani penal i drži nas na životu sa svojim obranama.Ništa nije mogao u 40.minuti gdje iz kornera domaćini dolaze u vodstvo od 2:1.

U nastavak ulazimo sa 10 igrača I borimo se,držimo te na momente stvaramo prilike sa igračem manje.Od 70.minute osjećao se lagani umor naših igrača jer nakon radnog dana nije lako izdržat taj tempo.

Na životu nas drži vratar Zagorac sa svojim izvrsnim obranama,iznenadio nas je koliko je dobar vratar a do nedavno igrao u špici i trpao golove u malonogometnoj ligi. Zadnjih 5 minuta i vratar Zagorac je došao na korner,lopta je pogodila krivo Mecanovića gdje nije mogao uputit kvalitetan udarac. To su iskoristili domaćini i zabili za konačnih 3:1 jer se vratar Croatije nije stigao vratit na gol, navodi se u priopćenju FC Croatije.

Sastav Croatije Fermoy: Zagorac, Petrak, Guedes, Campos, Herkov, Briševac, Mecanović, Kruslin, Kanymet, Matković

Čestitke protivnicima koji su bili Fairplay protivnik i pobjedom se plasirali među najboljih 32 u županiji, navodi se na kraju priopćenja.