nogometna lopta
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

KATAR: Messi odveo Argentinu u četvrtfinale Svjetskog prvenstva i upisao tisućiti pogodak

Argentinski nogometaši ušli su u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobijedivši u Al Rayyanu Australiju s 2-1 (1-0), te će u četvrtfinalu igrati s Nizozemskom.

U svom 1000-tom seniorskom nastupu u karijeri, Lionel Messi je u 35. minuti postigao vodeći gol, njegov prvi u nokaut-fazi na svjetskim prvenstvima. Na 2-0 povećao je Julian Alvarez u 57. minuti nakon velike pogreške australskog vratara Matta Ryana.

U 77. minuti Australci su smanjili autogolom Enza Fernandeza, koga je lopta pogodila prilikom šuta Craiga Goodwina.

Ranije je Nizozemska svladala SAD s 3-1.

Messi upisao tisućiti pogodak

Argentinski nogometni majstor Lionel Messi upisao je tisućiti nastup u karijeri u dvoboju osmine finala Svjetskog prvenstva u Katru protiv Australije.

“Gauči” su slavili sa 2-1, a mrežu “Socceroosa” prvi je načeo Messi golom u 35. minuti.

Bio je to njegov deveti gol u 23 utakmice na svjetskim prvenstvima, ali tek prvi u drugoj fazi natjecanja. Od argentinskih strijelaca ispred njega još je Gabriel Batistuta koji je u 12 nastupa na svjetskim prvenstvima zabio 10 golova.

Messi je na SP-u 2006. zabio jedan, u Južnoj Africi četiri, na prošlom SP-u u Rusiji jedan, a u Katru tri, pri čemu dva u skupini.

Za prvu momčad Barcelone debitirao je 2004. godine sa 17 godina.

U svojoj 19. sezoni upisao je 1.000 nastupa za klub i reprezentaciju Argentine – 778 za Barcelonu, 53 za Paris Saint-Germain i 169 za Argentinu.

Postigao je ukupno 789 golova – 672 gola za Barcelonu, 23 za Paris Saint-Germain i 94 za Argentinu.