andjelo kvesic
Anđelo Kvesić (ILUSTRACIJA) / Foto: Sasa Miljevic / PIXSELL

KARATE USPJESI U ŠPANJOLSKOJ: Ozlijeđeni Anđelo Kvesić osvojio nove dvije bronce

Prošloga tjedna u Španjolskoj je održano Europsko prvenstvo u karateu. Hrvatska je u Guadalajari osvojila četiri medalje.Nastavljen je sjajni niz za naš karate.

Piše: Antonio Bevanda

Antonio Bevanda Fenix e1668688987981
Antonio Bevanda / Foto: Fenix (SIM)

Hrvatska je osvojila četiri medalje na Europskom prvenstvu u Španjolskoj. Dva srebra i dvije bronce. Dvije je brončane medalje osvojio Anđelo Kvesić iz Širokog Brijega. Anđelo je inače član karate kluba Hercegovina Zagreb, najuspješnijeg karate kluba u Hrvatskoj posljednjih nekoliko godina.

Anđelo je jednu medalju osvojio u pojedinačnoj, a drugu u momčadskoj konkurenciji. S njim su broncu u momčadskoj konkurenciji osvojili i njegov brat Ivan Kvesić i Ivan Martinac. I njih su dvojica članovi karate kluba Hercegovina Zagreb. Podsjetimo, Ivan Kvesić nastupio je i na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ovi uspjesi ostvareni su pod vodstvom trenera Danijela Vučića iz Čitluka.

– Uopće nisam ni trebao nastupiti na ovom Europskom prvenstvu – rekao nam je Anđelo i nastavio:
– Imao sam dvije ozljede. Ligamente gležnja i stopalo, trebao sam ići na operaciju, ali ‘lud’, kakav jesam, odlučio sam nastupiti u Španjolskoj. Išao sam na terapije dva puta dnevno da bih mogao nastupiti.

Anđelo je prošle godine u Turskoj osvojio zlato na Europskom prvenstvu. Brat Ivan je 2018. godine bio svjetski prvak. Anđelo uz to zlato ima još dvije brončane medalje u pojedinačnoj i još četiri medalje u momčadskoj konkurenciji s europskih prvenstava.

Hrvatska je 2021. godine u Poreču bila momčadski prvak Europe. Dogodine je Europsko prvenstvo opet kod nas. Domaćin će biti Zadar.

– Šteta, što nisam obranio europski naslov. Sve je bilo sjajno do četvrtfinala, tada sam bio nadomak ulaska u polufinale, ali protivnik se poslije meča žalio. Žalba mu je uvažena i nisam prošao u polufinale. Vjerujem da bih opet otišao do zlata, bilo je to praktički finale prije finala – rekao nam je Anđelo.