Kapetan Kreilach predvodio Union do velike pobjede nad Sevillom, Delač branio za Chelsea

Jose Mourinho dao je Mateju Delaču 45 minuta

Riječaninu Damiru Kreilachu bilo je dovoljno godinu dana provedenih u njemačkom drugoligašu Unionu Berlin da stekne status kapetana momčadi. I kao kapetan predvodio je svoju momčad do velike pobjede (2:1) u prijateljskoj utakmici nad pobjednikom Europske lige, španjolskom Sevillom.

Berlinčani su na svojem stadionu pred 10 tisuća gledatelja slavili pogocima Nehibija (61. ) i Koehlera (81. – 11m) dok je za bivšu momčad Ivana Rakitića zabio Jairo u 76. minuti.

Cijeli susret za Union odigrao je i Roberto Punčec.

Dodajmo i kako je bivši vratar hrvatske mlade reprezentacije, 21-godišnji Matej Delač, branio za Chelsea u prijateljskoj utakmici sa ljubljanskom Olimpijom. Londonci su slavili 2:1, no poveli su ipak Slovenci. I to preko Kapune u 40. minti, a Delač nije mogao spriječiti pogodak nakon sjajnog udarca. Jose Mourinho na poluvremenu je ostavio Delača u svlačionici, a u igru poslao iskusnog Cecha. Chelsea je u nastavku preokrenuo rezultat, prvim pogocima novog pojačanja Diega Coste i Zoume.