Dva zgoditka Mariaj Lažete / Foto: Fenix

KAKVA UTAKMICA U HEDDERNHEIMU: Čak 11 zgoditaka u tijesnoj pobjedi Croatije Frankfurt – tri zgoditka Marija Lažete

U Hedderneheimu odavno nije viđena takva utakmica. Gledatelji su mogli uživati ne samo u lijepom vremenu i zanimljivoj utakmici punoj preokreta, već i zbog 11 golova te pobjedi hrvatske momčadi.

FC Croatia Frankfurt – SC Weißblau Niederrad 6:5 (3:4)

Bio je to povratak još uvijek nekompletne Croatije nakon tri uzastopna poraza, koji srećom, zbog ranijih bodova, nisu vratili hrvatsku momčad ispod šestog mjesta na ljestvici Kreisoberlige Frankfurta.

No, utakmica protiv „davljenika“ iz Niederrada nije bila nimalo laka. Iako je Croatija u 14 minuti prekoMarija Lažete, na dodavanje Hrvoje Drlje, povela s 1:0, gosti su u samo pet minuta zabili dva gola i preokrenuli rezultat u 1:2.

Izjednačenje rezultata donio je Filip Lovrić nakon slobodnog udarca u 30. minuti. Vodstvo Croatiji od 3:2 u 32. minuti donosi Kristijan marjanović.

Budući je gostima za spas od ispadanja odgovarala jedino pobjeda, igrali su napadački i rezultat takve njihove igre vidljiv je u 35. minuti kada zabijaju novi zgoditak za izjednačenje a nedugo potom, u 39. minuti, i vodstvo od 3:4.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, nakon kojeg igrači Croatije istrčavaju na teren „izribani“ u svlačionici od trenera Danijela Konte.

Čvršći ulazak u utakmicu donosi ne samo izjednačenje rezultata na 4:4 u 54. minuti preko Lažete (dodavanje Mokrzycki) već i vodstva od 5:4 hrvatske momčadi u 62. minuti nakon zgoditka kojeg postiže novi igrač u redovima Croatije Eski snažnim šutom sa 17 metara.

Ponajbolji u redovima Croatije Marijan Lažeta u 71. minuti na dodavanje Eskija svojim trećim zgoditkom dovodi svoju momčad u vodstvo od 6:4. U 78. minuti gosti smanjuju na 6:5 a potom “prisilni” vratar Croatije Petar Bešlić, koji je inače izvanredan obrambeni igrač, brani jedanaesterac gostima. U vrhunskj predstavi u Heddernheimu gosti do kraja ne uspjevaju izjednačiti i Croatia odnosi sva tri boda.

Sastav Croatije: Bešlić, Amanatidis, Hrvoje Drlje, Miro Drlje (od 24.Roy Mokrzycki), Matić, Duvnjak (od 74. Periša), Lažeta, Eski, Marjanović, Livajić (od 33.Todorić), Lovrić. Trener Danijel Konta.

Neriješen rezultat druge momčadi Croatije Frankfurt

FC Croatia II – FC Corumsport FFM 5:5 (1:3)

Druga momčad Croatije odigrala je neriješeno 5:5 u utakmici u kojoj su prvo poluvrijeme završili s minusom od dva gola razlike te igračem manje zbog crvenog kartona. No u nastavku momčad trenera Žarka Galića, koji je u nedostatku vratara ponovno morao na gol crtu, se vratila te stigla i preokrenuti rezultat u 5:4. Nažalost, u zadnjoj minuti utakmice su primili zalutali pogodak čime su pokvarili dojam odlične igre u drugom poluvremenu. Dva zgoditka za Croatiju postigao je David Bolotin ( 54. i 87). a po jedan Stipe Periša (17.) i Marko Kovač (25.).

Sastav Croatije II: Galić, Budimir, Periša, Sumić, Marko Mihaljević, Josip Mihaljević, Bolotin, Maganjić, Pleša, Skočibušić, Kovač.

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u nedjelju 28. travnja protiv druge momčadi SV Sandhofen Niederrad u 13,00 sati u Niederradu (Adressa: Holzecke 16 / Sandhöfer Wiesen, 60528 Frankfurt) a prva momčad igra protiv FC Union Niederrad u 15,00 sati također u Niederradu ali na igralištu Heinrich, Seliger Straße 7, 60528 Frankfurt-Niederrad.