Navijači Leipziga (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

KAKVA UTAKMICA: Bayer vodio 2-0, a onda je RB Leipzig odlučio da će biti prva momčad koja će ih pobijediti u zadnjih 15 mjeseci

Nogometaši RB Leipziga prva su njemačka momčad koja je uspjela pobijediti Bayer Leverkusen u posljednjih 15 mjeseci, a to su učinili na gostujućem terenu i preokrenuvši zaostatak od 0-2 u pobjedu 3-2.

Bayer je prošle sezone postao prva momčad koja je osvojila naslov prvaka Njemačke bez poraza u 34 utakmice, a posljednji put su u Bundesligi izgubili 27. svibnja 2023., kad ih je u završnom kolu sezone 2022./2023. pobijedio Bochum.

Bayer je prošle sezone osvojio i njemački Kup, a ovu su sezonu izabranici Xabija Alonsa otvorili pobjedom protiv Borussije Moenchengladbach (3-2).

Nakon što Jeremie Frimpong (39) i Alejandro Grimaldo (45) donijeli dva gola prednosti Bayeru u završnici prvog poluvremena, nitko nije pomišljao da bi večeras mogao biti prekinut pobjednički niz. No, u sedmoj minuti dodatka Kevin Kampl je uspio smanjiti zaostatak gostiju.

Potpuni preokret je u drugom poluvremenu kompletirao Lois Openda golovima u 57. i 80. minuti.

Kako i priliči, RB Leipzig je pobjedom nad aktualnim prvakom preuzeo vodeću poziciju na ljestvici sa šest bodova, ispred Borussije Dortmund i Union Berlina koji imaju po četiri boda. Bayer je s tri boda na devetoj poziciji.