Barcelona je i treći put u novoj sezoni pobijedila istim rezultatom, a drugi put je to učinila nakon što je prva primila gol. Unai Lopez je već u 9. minuti postigao vodeći pogodak za Rayo Vallecano. No, uslijedio je preokret u drugom poluvremenu, na početku kojega je Barcelonin trener Hansi Flick zamijenio Ferrana Torresa i ubacio Danija Olma, koji je prije deset godina napustio Barceloninu nogometnu školu, da bi se preko zagrebačkog Dinama i RB Leipziga ponovno vratio u matični klub.

Za izjednačenje se u 60. minuti pobrinuo Pedri. Barcelona je vjerovala da je već u 71. minuti došla do prednosti, ali je gol Roberta Lewandowskog poništen zbog prekršaja u začetku akcije. No, ono što nije uspjelo poljskom napadaču, u 82. minuti je napravio Olmo na asistenciju Laminea Yamala.

Barcelona je tako sa devet bodova na vrhu ljestvice, a na drugom mjestu je Villarreal sa sedam bodova. Celta Vigo je trenutačno na trećem mjestu sa šest bodova. Rayo Vallecano je sa četiri boda na osmoj poziciji.

Španjolska - 3. kolo
Rayo Vallecano - Barcelona 1-2 (U. Lopez 9 / Pedri 60, Olmo 82)

Odigrano u ponedjeljak:
Villarreal - Celta Vigo    4-3 (Cardona 26, Barry 60, Jailson 64-ag, Parejo 90+10 / Iglesias 12, Mingueza 31, Starfelt 80)

1. Barcelona        3  3  0  0   6-3   9
 2. Villarreal       3  2  1  0   8-6   7
 3. Celta Vigo       3  2  0  1   8-6   6
 4. Leganes          2  1  1  0   3-2   4
 5. Osasuna          2  1  1  0   2-1   4
 6. Atletico Madrid  2  1  1  0   5-2   4
 7. Real Madrid      2  1  1  0   4-1   4
 8. Rayo Vallecano   3  1  1  1   3-3   4