Igrači druge momčadi Croatije Frankfurt Marin Ladan, Mirko Puljić, Josip Puljić i Marcel Ladan sa predsjednikom kluba Milom Kelavom / Foto: Fenix (S. Konta)

KAKAV PEH: Croatia Frankfurt je nakon četiri vodstva propustila pobjedu u sudačkoj nadoknadi vremena

Iako je četiri puta bila u rezultatskoj prednosti, Croatia Frankfurt u nedjelju u prvenstvenoj utakmici Kreisoberlige Frankfurt, podijelila bodove sa momčadi Viktoria Preußen.

FC Croatia – Viktoria Preußen 4:4 (1:0)

Momčad trenera Daniela Konte ne može biti zadovoljna samo s jednim osvojenim bodom jer su gosti iz susjedstva četiri puta uspijevali izjednačavati rezultat. Posljednji pogodak gosti su postigli u sudačkoj nadoknadi vremena, čime je osvajanje samo jednog boda za Croatiju bilo poprilično gorko.

Prvi zgoditak za Croatiju u 31. min. postigao je Soldo na dodavanje Molnara. S tim rezultatom od 1:0 otišlo se na odmor. U nastavku utakmice gosti su u 50. minuti izjednačili na 1:1. Bolju igru Croatije u 67. minuti zgoditkom je potvrdio Molnar gurnuvši odbijenu loptu u mrežu.

I ova utakmica je potvrdila kako je obrana Croatije lako propusna te da protivnici najčešće zabijaju zgoditke nakon osobnih grešaka posljednjeg reda hrvatske momčadi. Nakon novog vodstva Croatije u 81. minuti preko Gluhakovića, koji je i u 86. minuti postigao svoj drugi pogodak na dodavanje Topića, gosti su nakon grešaka obrane još u dva navrata izjednačili rezultat i tako osvojili bod.

Iako je Croatia osvajenjem jednog boda prekinula seriju dvaju poraza, žal za propuštenim osvajanjem sve tri boda je ipak prevelik. Ostaje nadati se kako će hrvatska momčad iz Frankfurta, koja ima nekoliko sjajnih pojedinaca, u posljednje dvije utakmice još prikupiti koji bod koji će jamčiti miran nastavak drugog dijela sezone. Nakon dva poraza i jednog neodlučenog, Croatija je pala na 12. mjesto sa 26 osvojenih bodova. Njihov protivnik Viktoria je na 14. mjestu i ima 21 bod.

Sastav Croatije: Nauber, Beslic, Božinoviž-Mador ( od 80. Jurić), Grgic, Kukic, Soldo, Gluhakovic, Štrljić (od 87. Livajić), Molnar, Andrić, Budimir (od 68. Topić)

FC Croatia II – SV Eritrea 1:0

Druga momčad Croatije je nakon duljeg vremena upisala zasluženu pobjedu koja je stigla u 88. minuti izvanrednim zgoditkom Marcela Laden neobranjivim udarcem sa više od 20 metara. Croatia II je i dalje u zoni ispadanja, zauzima 16 mjesto od 18 klubova u ligi iz koje ispadaju posljednje 4 momčadi.

Sastav Croatije II: Novokmet, Periša, Klišanin, Marin Ladan, Josip Puljić (ml.), Mirko Puljić (od 70. Gusić), Josip Puljić (star.), Bonanno, Gonder, Marcel Laden, Livajić (od 40. Martelanz, od 69. Ivanković)

Iduću utakmicu prva momčad Croatija igra u nedjelju, 28.studenog u 15,30 protiv prve momčadi Griesheim Tarik. Druge momčadi istih protivnika igraju u predigri glavne utakmice s početkom u 13 sati na igralištu u Heddernheimu.