Kakav dan za Tina Jedvaja: Zabio u svoju, pa u protivničku mrežu

bayer leverkusen

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj danas je top tema. Naime,  zabio je dva gola u utakmici Bayera i Herthe u drugom kolu Bundeslige. No, jedan je bio u mreži njegova kluba, a  jedan u protivničkoj.  ‘Apotekari’ su na svom stadionu dobili Berlinčane 4-2.

Nesretni autogol Jedvaj je dao u 24. minuti, no suigrači mu nisu zamjerili, bilo je to samo nespretno uklizavanje. Već na početku drugog poluvremena, Tin se iskupio. Nakon asistencije Castra zabio je gol za 1:1.

Schieber je u 60. minuti dao gol za Herthu, no vodstvo nije dugo trajalo. Tri sljedeća gola za Bayer dali su Spahić, Brandt i Bellarabi.

“Bilo je vrlo teško igra za nas, ali i vrlo vrijedna. Primijećeno je da imamo dva naporna tjedna  iza nas, kazao je trener Bayera Roger Schmidt.

Od hrvatskih igrača u subotu su u Bundesligi utakmicu odigrali Ivica Olić (Wolfsburg), Milan Badelj i Ivo Iličević (HSV).
Wolfsburg je s Eintrachtom iz Frankfurta odigrao 2:2, a Olić je igrao do 70. minute.
Hamburger SV doživio je težak poraz od Paderborna (0:3).  Badelj i Iličević igrali su cijelu utakmicu za HSV, a drugi gol za Paderborn zabio je Hrvat s njemačkom putovnicom Mario Vrančić.