Na slici vratar Luka Prslja / Foto HINA

JUNIORSKA LIGA PRVAKA: Poraz Dinama u Milanu

U susretu 2. kola E skupine juniorske Lige prvaka, mlada momčad Dinama je na gostovanju kod Milana izgubila sa 0-3.

Nakon što su na otvaranju natjecanja u skupini Lige prvaka pobijedili Chelsea sa 4-2, juniori Dinama su na gostovanju u Milanu poraženi od mlade momčadi “Rossonera” sa 0-3.

Bila je to utakmica u kojoj su “Modri” pokazali skromnu igru, tjekom utakmice nisu uputili niti jedan udarac u okvir suparničkih vrata.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Younsa El Hilala kojem je asistirao Chaka Traore. U posljednjim trenucima prvog dijela zamijenili su uloge, El Hilal je bio asistent, a mladi napadač iz Obale Bjelokosti strijelc. Konačnih 3-0 postavio je Marko Lazetić u sudačkoj nadoknadi.

U drugom susretu iz ove skupine Chelsea i RB Salzburg su odigrali 1-1. Londonski sastav je poveo u 60. minuti golom Lewisa Halla, a izjednačio je Federico Crescenti u 83. minuti.

Iduća dva susreta Dinamo će igrati protiv Salzburga. Prvo će 5. listopada gostovati u Grodingu, a uzvrat je 11. listopada. Potom slijedi domaći ogled protiv Milana 25. listopada, a zadnji nastup u skupini juniori Dinama imat će na gostovanju kod Chelsea 2. studenog.

Nakon prva dva kola vodi Milan sa četiri boda, Dinamo na drugom mjestu ima tri boda, RB Salzburg je treći s dva boda, a na začelju je Chelsea s jednim bodom.

Ove godine u juniorskoj Ligi prvaka su prvi put dva kluba iz Hrvatske. Osim Dinama juniorsku Ligu prvaka igra u Hajduk koji je plasman u ovo natjecanje osigurao kao državni prvak.

Prvi susret Hajduk je imao 12. rujna protiv Gabale iz Azerbajdžana pobijedivši sa 3-0. Strijelci su bili Jere Vrcić (24 -11 m), Marin Ćalušić (51) i Krešimir Nazor (83).

Uzvrat u Azerbajdžanu na rasporedu je 5. listopada.