Arhivska fotografija Josipa Brekala / Foto: Hina

Josip Brekalo strijelac za Wolfsburg u osvajanju jednog boda na gostovanju kod Freiburga

U posljednjem susretu 2. kola njemačkog nogometnog prvenstva Freiburg i Wolfsburg su odigrali 1-1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Josip Brekalo.

Domaćin je poveo u 11. minuti golom Nilsa Petersena, a izjednačio je Brekalo u 42. minuti. Hrvatski reprezentativac je prvi gol ove sezone zabio iz slobodnog udarca s rub kaznenog prostora.

U derbiju kola Hoffenheim je “razbio” europskog prvaka Bayern sa 4-1 uz dva gola hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića.

Fantastičnu predstavu pružio je Hoffeheim protiv aktualnog europskog i njemačkog prvaka koji je tijekom tjedan osvojio i europski Superkup protiv Seville.

Domaćin je protiv Bayerna mogao upisati i daleko uvjerljiviju pobjedu. Na koncu je bilo 4-1 čime je Hoffenheim prekinio dvije sjajne serije bavarskog sastava.

Bio je to prvi Bayernov poraz u posljednje 33 službene utakmice, te prvi ligaški poraz u zadnje 22 utakmice. Posljednji poraz Bayern je upisao u prosincu 2019. na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach (1-2).

Junak susret bio je hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić koji nastavlja ‘puniti’ suparničke mreže. U prve tri utakmice u novoj sezoni, u Bundesligi i Kupu, zabio je čak sedam golova.

Dva je zabio Bayernu, tri Kolnu, a dva Chemnitzeru u Kupu. Njegovom sjajnom učinku možemo dodati i četiri gola Borussiji Dortmund u zadnjem kolu prošle sezone, te jedan Union Berlinu u kolu prije toga, čime dolazimo do brojke od čak 12 golova u zadnjih pet službenih susreta.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Ermina Bičakčića, nakon što je Dennis Geiger odlično ubacio iz kornera. Samo osam minuta kasnije bilo je 2-0. Munas Dabbur je iskoristio pogrešku Bayernove obrane i sjurio se prema Manuelu Neueru i savršeno ga prebacio.

Europski prvak se vratio u život u 36. minutu preko Joshue Kimmicha.

U posljednjim trenucima prvog dijela Andrej Kramarić je imao sjajnu priliku, no Neuer je pokazao kvalitetu i skrenuo loptu u prečku. Još bolju priliku je imao Dabbur u 50. minuti, no promašio je gol.

Korak bliže pobjedi domaćin je stigao u 77. minuti kada je Kramarić lijepo zabio za 3-1. Točku na i sjajnog nastupa Kramarić je postavio u sudačkoj nadoknadi realiziravši kazneni udarac za 4-1.

Hoffenheim je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestivce sa šest bodva koliko ima i Augsburg, dok je Bayern ostao na tri boda.

REZULTATI:
Freiburg - Wolfsburg          1-1 (Petersen 11 / BREKALO 42)
Hoffenheim - Bayern Munchen   4-1 (Bičakčić 16, Dabour 24, KRAMARIĆ 77, 90+2-11m / Kimmich 36)

U subotu:
Augsburg - Borussia Do.       2-0 (Uduokhai 40, Caligiuri 54)
Bayer Leverkusen - Leipzig    1-1 (Demirbay 20 / Forsberg 14)
Arminia - Koln                1-0 (Edmundsson 78)
Borussia Mon.  - Union Berlin 1-1 (Thuram 56 / Schlotterbeck 79)
Mainz - Stuttgart             1-4 (Quaison 13 / Wamangituka 45, Didavi 61, Klimowicz 80, Kalajdžić 86)
Schalke - Werder              1-3 (Mark Uth 90+3 / Fullkrug 22, 37, 59-pen

U petak:
Hertha - Eintracht            1-3 (Hinteregger 77-ag / Silva 30-11m, Bost 36, Rode 71)