Još jedna visoka gostujuća pobjeda Croatie Mainz

TSV Sponsheim/Dromersheim : HNK Croatia Mainz 3:8 (1:3)

2.Croatia Mainz 3
Arhivska snimka Croatie Mainz

U važnoj utakmici protiv momčadi koja se nalazila jednu poziciju više od Croatie, hrvatska momčad iz Mainza ostvarila je visoku pobjedu od 8:3. Nakon zadnjeg        nes(p)retnog poraza od turske momčadi FSC Ingelheima na domaćem terenu od 2:4, očekivala se uspješnija izvedba u dalekom Sponsheimu, predgrađu grada Bingena. Spletom raznih okolnosti, što kartona, ozljeđenih igrača te spriječenosti zbog posla usred radnog tjedna, tek je jedanaest igrača Croatie doputovalo do Sponsheima. Bez zamjenskog igrača na klupi, na terenu je bilo jedanaest neumornih lavova koji su za svoju sjajnu izvedbu nagrađeni sa tri nova boda.

Od početka je Croatia diktirala ritam igre. Domaćini su vrebali prilike iz kornera, slobodnih udaraca te općenito centaršuteva u šesnaesterac, gdje se nalazio njihv neugodni centarfor, fizički jake građe i iznimne visine. Stoperski tandem Pušić-Žeravica bio je borben i uspješno se obračunavao sa protivničkim gorostasom. Za pohvalu je bila i igra bekovskog para Croatie, Goedecke i Ante Dujmović koji su protiv krilnih igrača protivnika savršeno odradili svoj posao.

U 7. minuti utakmice Croatia je došla u vodstvo. Duga lopta Pušića iz slobodnog udarca dolazi do debitanta Louisa Wirbelauera koji iz blizine hladnokrvno matira protivničkog vratara te tako u svojoj prvoj utakmici za hrvatsku momčad postiže prvi pogodak. Nedugo nakon toga, domaćin također iz slobodnog udarca postiže izjednačujući pogodak nakon što inače vrlo dobri i sigurni Temimović u šesnaestercu ne uspijeva loptu izbiti, na što dvometraš protivnika usamljen u šesnaestercu pogrešku koristi za poravnanje rezultata.

U 15. minuti Croatia stiže do novog vodstva. Sjajna kombinacija u veznom redu i lopta dolazi do raspoloženog Živka koji asistira Marinu Kolaku za 2:1. Samo tri minute kasnije Croatia postiže i treći zgoditak nakon kornera kada Filip Ursića sjajo puca pri čemu lopta okrznuje jednog od protivničkih igrača, koji se na koncu službeno vodi kao strijelac autogola.

U drugom poluvremenu Croatia, koja je već dva puta protiv Kemptena i Bošnjaka ispuštala vodstvo od 3:1, je bila opreznija i nije srljala. Nakon crvenog kartona kojeg je sudac pokazao igraču Croatije zbog gaženja protivnika bez lopte, izgledalo je da će Hrvati ponovno ispustiti  vodstvo od 3:1. Ali odlična defenzivna izvedba naše momčadi, koja je do kraja utakmice iz kontrih vrebala prilike, samo minutu nakon crvenog kartona biva nagrađena još jednim pogotkom. Raspoloženi Ursić prosljeđuje loptu do još raspoloženijeg Kolaka, koji u maniri iskusnog golgetera matira protivničkog vratara za velikih 4:1. croatia 1 (2)3

Nakon novih prilika Ante Živka, isti igrač u 63. minuti nesebično asistira Kolaku koji glavom zabija za svoj hattrick i vodstvo od 5:1. Šokirani protivnik ne dolazi k sebi jer svi pokušaji padaju pred granitnom obranom Croatie. Na drugoj strani Živko koristi grešku vratara kod ispucavanja i matira ga za visoko vodstvo od 6:1. Unatoč primitku dvaju golova, u 80. minuti vrlo dobri Grujić loptu prosljeđuje na rub šesnaesterca do Živka koji eurogolom u suprotni kut zabija za nedostižnih 7:3.

Protivnik ipak baca sve u napad, te ponovno zapostavlja obrambene zadatke, tako da Živko u više navrata stvara dar-mar protivničkoj obrani. Samo dvije minute pred kraj utakmice, Pušić dugu loptu šalje na Živka koji upošljava Goedeckea a ovaj iz trka u šesnaestercu zabija svoj prvijenac za Croatiju te rezultat postavlja na nevjerojatnih 8:3.

Zbog nemogućnosti igranja domaćih utakmica pod reflektorima, nakon 9 gostujućih utakmica Croatia je osvojila vrijednih 14 bodova. U prošloj sezoni momčad je u 15 utakmica došla tek do 13 gostujućih bodova.

Naredne dvije gostujuće utakmice Croatia igra protiv dvije liderske momčadi prvenstva. Croatia je uvijek znala iznenaditi protiv jakih momčadi tako da navijači s nestrpljenjem dočekuju utakmicu kod prvoplasiranog Türkgücü Mainz a dva dana kasnije također u gostima kod drugoplasiranog Schwabenheima.

Visoku pobjedu Croatije u ovoj utakmici ostvarili su: Temimović – Goedecke, Pušić, Žeravica, Dujmović – Ursić, Wirbelauer – K. Parlov, Grujić, Živko – Kolak