KK Komusina / Foto: Fenix( Jan Rupčić)

JOŠ JEDNA POBJEDA U NIZU: Komušina povećava vodstvo na vrhu ljestvice

S 14. pobjedom u nizu Komušina povećava vodstvo na vrhu ljestvice nakon sto je Wieblingen primio drugi poraz u sezoni. Nakon četverotjedne stanke Komušina je imala cilj da po mogućnosti krene sličnim ritmom kako su odradili prvi dio sezone.

Ipak je trebalo nekoliko minuta dok Komušina krene svojim ritmom. Luka Banožić te najbolji strijelac Herdie Lawrence su sa svojim koševima doveli Komušinu sa 16:27 u vodstvo. Druga četvrtina pripada domaćinu sa 19:15. U tom djelu su Jonathan Babitsch I Centar Sascha Kesselring zabijali za Komušinu. Vodstvo u poluvremenu za Komušinu je brojilo 35:42.

Nakon stanke Mijo Babić otvara s tricom drugi dio i njegov team stvara 12:0 seriju I dolazi sa 37:56 u vodstvo. Domaćin predvođen bivšim Bundesligašem Radovanom Cavlin smanjuje rezultat na 49:60. Domaćin se nepredaje i gaji nade za preokret. Pogotovo nakon 5 novi koševa Cavlina I smanjenja na 59:62. Gostujući navijači ipak nisu očekivali nakon uvjerljivog vodstva opet dramu. Jonathan Babitsch te Denni Cuković pogađaju za 59:66. Domaćin kroz slobodna bacanja smanjuje na 62:66. Komušina diže ritam u obrani. Brze kretnje dovode domaćina u probleme i Komušina predvođena Herdie Lawrence odnosi utakmicu u svoju korist. Mijo Babić gađa tricu za završetak i veliku 64:78 pobjedu.

Sve u svemu smo sretni sto smo pobijedili. Utakmica sveukupno nije naša najbolja ove sezone. Ipak izlazimo iz stanke nakon 13 pobjeda. Imali smo loše dijelove u utakmici pogotovo krajem treće četvrtine. Pokazali smo ponovno karakter i mentalitet i došli do nove pobjede- kaže trener Mario Marić.

Pred Komušinom je najveća utakmica sezone. U dvoranu Bächlenhalle Nagold stiže drugoplasirani TSV Wieblingen koji je prva pratnja i najveća opasnost do sada u sezoni. Komušina se nada velikom broju gledatelja i velikoj podršci s tribina.
KKK: Herdie Lawrence (29/3) , Luka Banožić (15/1), Jonathan Babitsch (11/1)Mijo Babić (8/2), Denni Cuković (7), Sascha Kesselring (6) , Rickardo Marić (2), Alexander Feldberg, Martin Kresic.