Simboli društvenih mreža na mobitelu / Foto: Anadolu
Simboli društvenih mreža na mobitelu / Foto: Anadolu

JOŠ JEDNA DRŽAVA OGRANIČILA KORIŠTENJE MOBITELA U ŠKOLAMA: Učenici se moraju usredotočiti na školu, a ne na ekrane mobitela

Vlasti američke države Kalifornije su donijeli odluku kojom će se učenicima ograničiti upotreba mobitela u školama.

 

 

Kako javlja tiskovna agencija Anadolu, prema novom zakonu koji je potpisao guverner Gavin Newsom, škole u državi morat će provoditi pravila koja ograničavaju korištenje pametnih telefona u obrazovnim ustanovama.

Zakon zahtijeva od školskih odbora da uspostave pravila za zabranu korištenja pametnih telefona za učenike u kampusima ili školama do 1. srpnja 2026. godine, ili da to ograniče na određene situacije. Zakon također ima za cilj smanjiti ometanja u učionici i efekte društvenih medija na psihičko zdravlje djece.

– Novi zakon će pomoći učenicima da se usredotoče na školu, društveni razvoj i svijet, a ne na ekrane dok su u školi, rekao je Newsom.

Mnoge države, uključujući Floridu, Louisianu, Indianu, ranije su usvojile zakone koji imaju za cilj ograničavanje upotrebe telefona u školi.

Fenix-magazin/MD/Anadolu

Povezano

Posljedice nereda u Belfastu / Foto: Anadolu
POŽARI, SUKOBI S POLICIJOM: Nastavljeni neredi u Belfastu nakon napada nožem
Internetski kriminal (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
KAD CHATBOT ZAMIJENI STVARNE LJUDE: Psihološki rizici umjetne inteligencije
FRANCUSKI PREDSJEDNIK: “Rusija se suočava s porazom u Ukrajini”  
Meteorolozi najavljuju nevrijeme (Ilustracija) / Foto: Fenix (MD)
NOVI PLANOVI: Švedska uvodi novo pravilo za nekretnine
TRUMP: SAD će proglasiti potpunu pobjedu nad Iranom u sljedeća dva tjedna
Ruski predsjednik Vladimir Putin / Foto: Anadolu
PUTIN U PROBLEMIMA?: Ukrajina stalnim napadima dronovima uzrokuje nestašicu goriva za rusku vojsku
KAO U HOROR FILMU: Otvorio vrata stana, susjed ga napao sjekirom