Detalj s utakmice Dinamo Škupi / Foto: Hina

IZNENAĐENJE U MAKSIMIRU: Dinamo u pretkolu Lige prvaka odigrao tek 2:2 protiv Škupija

U prvoj utakmici 2. pretkola nogometne Lige prvaka Dinamo je protiv prvaka Sjeverne Makedonije Škupija u Maksimiru odigrao 2-2 (1-1).

Goste je u prednost doveo Queven (25), poravnao je kapetan Dinama Arijan Ademi (44), da bi vodstvo domaćima donio Bruno Petković (86), ali konačnih 2-2 postavio je Renaldo Cephas (89).

Bila je to siromašna utakmica u kojoj Dinamo nije uspijevao probiti čvrstu obranu Škupija. Protok lopte kod momčadi Ante Čačića bio je vrlo spor, pa su gosti lakoćom zatvarali sve prilaze svom golu. S druge strane, Škupi se orijentirao na pokušaje iz protunapada, a jedan takav je sredinom prvog poluvremena donio i rezultat.

Dinamo Skupi 2

Alvarez je poslao dugu loptu sa svoje polovice prema Dinamovom kaznenom prostoru, Mišić se u pokušaju raščišćavanja situacije sudario s Teophile-Catherineom, a tu pomutnju u obrani domaćih iskoristio je Queven koji je utrčao iz drugog plana te prebacio Livakovića.

Dinamo je do poravnanja stigao u samoj završnici prvog poluvremena i to uz veliku dozu sreće. Moharrami je uputio centaršut s desne strane, Petković je bio kratak, ali iza njegovih leđa skočio je Ademi i udario glavom loptu u tlo. Ona se odbila u čudnom luku te postala neuhvatljiva za Naumovskog završivši u samom gornjem lijevom kutu njegovih vrata.

U drugom poluvremenu trener Dinama Ante Čačić pokušao je razbuditi momčad uvođenjem Oršića i Baturine, no Dinamo je tek sporadično prijetio gostujućem golu.

Dinamo Skupi 4

Kada je Petković u 86. minuti ipak zatresao mrežu Škupija i doveo Dinamo u vodstvo činilo se kako će hrvatski prvak s prednosti na uzvrat u Skoplje, no ta je prednost trajala samo tri minute.

Do vodećeg pogotka Dinamo je stigao slučajno, Oršić je glavom spustio loptu za udarac Ademija sa 13-14 metara, no ovaj je vrlo loše zahvatio loptu, pa je ona završila u nogama Petkovića koji se nalazio na šest metara od gola. Napadač modrih smirio je loptu i pogodio nebranjeni dio vrata jer je Naumovski bio izvan pozicije očekujući opasniji udarac Ademija.

Dinamo Skupi 3

Samo tri minute nakon postignutog pogotka Dinamo je primio gol nakon serije obrambenih grešaka. Gjorgiev je nadskočio Perića na 30-ak metara od Dinamovog gola, na loptu je krenuo Cephas koji je do nje stigao prije istrčalog Livakovića i pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2-2.