nogomet
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

IZNENAĐENJA U TALIJANSKOM PRVENSTVU: Empoli šokirao Juventus u Torinu, Atalanta remizirala doma sa Bolognom

Oba torinska kluba pretrpjela su poraze u večernjim susretima subotnjeg programa 2. kola talijanskog nogometnog prvenstva, Juventus je senzacionalno izgubio na svom stadionu od novajlije u ligi Empolija sa 0-1 (0-1), dok je Torino, kojega vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić izgubio sa 1-2 (0-1) na gostovanju kod Fiorentine.

Empoli je u Torinu odigrao ravnopravnu utakmicu s velikim favoritom, a do prve gostujuće pobjede protiv Juventusa u povijesti stigao je golom Mancusa u 21. minuti. Bio je ovo 13. dolazak Empolija u goste Juventusu u Serie A, a u dosadašnjih 12 nastipa osvojio je samo bod. Empoli je sada 11. s tri boda, dok je Juventus u prva dva kola osvojio tek bod te se trenutačno nalazi na 13. poziciji.

U Firenci je Fiorentina povela 2-0 golovima Gonzaleza (41) i Vlahovića (70), a poraz Torina ublažio je Verdi (89). Marko Pjaca igrao je za Torino od 68. minute.

Torino je i nakon dva kola bez bodova, sada je 17. na ljestvici, dok je Fiorentina 10. s tri boda.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je do 74. minute za Atalantu koja je iznenađujuće na svom terenu igrala samo 0-0 s Bolognom. Oba sastava sada imaju po četiri boda, dva manje od vodećih Intera i Lazija.

Lazio se pridružio Interu na vrhu ljestvice uvjerljivom 6-1 (3-1) domaćom pobjedom protiv Spezije. Gosti su poveli golom Verdea (4) no samo minuti kasnije Immobile (5) poravnao.

Kapetan Lazija je do kraja prvog poluvremena još dva puta pogodio mrežu Spezije, u 15. i drugoj minuti sudačke nadoknade za 3-1. Usto Immobile u prvoj minuti nadoknade nije iskoristio niti kazneni udarac kojega je skrivio hrvatsski stoper Martin Erlić.

U nastavku su se u strijelce još upisali Felipe Anderson (48), Hysaj (70) i Luis Alberto (85). Erlić je odigrao čitav susret za Speziju koja je 14. s jednim bodom.

REZULTATI 2. KOLA,
Petak:
Udinese - Venezia 3-0 (Pussetto 29, Deulofeu 70, Molina 90+4)
Verona - Inter 1-3 (Ilić 15 / Lautaro 47, Correa 83, 90+4)
Subota:
Atalanta - Bologna 0-0
Lazio - Spezia 6-1 (Immobile 5, 15, 45+2, Felipe Anderson 47, Hysaj 70, Luis Alberto 85 / Verde 4)
Fiorentina - Torino 2-1 (Gonzalez 41, Vlahović 70 / Verdi 89)
Juventus - Empoli 0-1 (Mancuso 21)