Danski reprezentativac Christian Eriksen u utakmici utakmice Slovenije i Danske / Foto: Anadolu

IZJAVE NAKON UTAKMICE SLOVENIJE I DANSKE: Kek čestitao svojim igračima, igrač utakmice Eriksen se na kraju osjećao loše

Danski reprezentativac Christian Eriksen, koji je proglašen igračem utakmice u kojoj je njegova reprezentacija odigrala 1-1 protiv Slovenije u prvom nastupu na Euru u Njemačkoj, rekao je da je njegov pogodak bio dobar početak, ali da se na kraju osjećao loše zbog dva izgubljena boda.

Christian Eriksen, strijelac pogotka za Dansku i igrač utakmice:

Christian Eriksen (Danska) / Foto: Anadolu

“Pa, bilo je lijepo (zabiti gol), došlo je u dobrom trenutku. Razgovarali smo o postizanju pogotka iz prekida i to smo učinili. Nažalost, i oni su to učinili, ali kad smo zabili, to je bio dobar početak. Bilo je sjajno, uz toliko danskih navijača. No, na kraju sam se osjećao loše. Uvijek je neugodno kad povedeš i misliš da imaš pobjedu, a na kraju izgubiš dva boda. Ipak, imamo bod, turnir je tek počeo i idemo dalje graditi na tome.”

Kasper Hjulmand, izbornik danske reprezentacije:

“Mislim da smo odigrali dobro prvo poluvrijeme i da smo nakon 70. minute izgubili malo energije. Nismo imali dovoljno intenziteta i previše smo se pasivizirali. Imali smo nekoliko dobrih prilika, sjajan kontranapad koji nismo iskoristili. Energije cijelo vrijeme mora biti prisutna. No, to se događa u nogometnim utakmicama. Ponekad, kad povedeš 1-0 i ne postigneš drugi pogodak, nešto se u tebi promijeni. Zato je tako važno postići i drugi gol. jer ako ga ne postigneš, može ti se dogoditi nešto razočaravajuće. Bilo je lijepo igrati pred 20.000 danskih navijača i mnogobrojnih slovenskih. Doista smo uživali i jedna čekam sljedeću utakmicu.”

Matjaž Kek, izbornik reprezentacije Slovenije:

Izbornik Slovenije Matjaž Kek / Foto: Anadolu

“Bila su to dva vrlo različita poluvremena i mislim da je rezultat fer. Pokazali smo im previše respekta u prvom poluvremenu, a onda smo se toga uspjeli osloboditi u drugoj trećini i naša je igra izgledala dosta bolje. Momci su se vratili puni vjere u sebe. Mogu im samo čestitati. Igrali smo protiv vrlo dobre momčadi, ali mislim da smo ispali naivni kod primljenog gola. Mnogi moji igrači nikada nisu igrali tako veliko natjecanje. Kad su vidjeli da mogu, počeli su igrati. Mislim da ćemo iz ovoga naučiti. Kad ova momčad bude igrala svoj drugi ili treći veliki turnir, bit će mnogo jača od samog početka. Kad ti navijači ovako pomognu, kad vidiš toliko nasmijanih lica kroz dan, kad ti čak i protivnički navijači iskazuju poštovanje, čini me sretnim što sam dio ovog spektakla.”

Erik Janža, strijelac pogotka za Sloveniju:

Napadač Slovenije Erik Janža / Foto: Anadolu

“Znali smo da će ovo biti teška utakmica. Imali smo problema u prvom poluvremenu, ali smo se kasnije uspjeli skupiti i izboriti bod. Kad je lopta došla do mene, samo sam zatvorio oči i udario sam svom snagom. Uskoro nas čeka još jedna teška utakmica, ali sad imamo otvoren put.”