IZGORJELA COVID BOLNICA: Poginulo je najmanje 10 ljudi

Najmanje 10 ljudi poginulo je u požaru u privremenoj COVID bolnici u Tetovu, izjavio je u srijedu ministar zdravstva Sjeverne Makedonije Venko Filipče.

 

“Do sada je potvrđeno da je deset ljudi poginulo u požaru, ali bi se broj mogao povećati. Ovo je vrlo tužan dan. Izražavam najdublju sućut obiteljima”, napisao je Filipče na Twitteru.

Lokalni mediji prikazali su slike velikog požara u bolnici na zapadu grada dok su vatrogasci jurili na mjesto događaja. Požar je ugašen nakon nekoliko sati.

Nije bilo jasno koliko je pacijenata bilo u bolnici oko 21 sat kada je izbio požar, rekao je neimenovani visoki vladin dužnosnik za Reuters.

Slučajevi zaraze koronavirusom u Sjevernoj Makedoniji u porastu su od sredine kolovoza, zbog čega je vlada uvela strože socijalne mjere poput zdravstvenih propusnica za kafiće i restorane.

Zemlja s dva milijuna ljudi prijavila je 701 novooboljelu osobu i 24 umrle u posljednja 24 sata.

Grad Tetovo, u kojem uglavnom žive etnički Albanci, ima jedan od najvećih brojeva zaraze koronavirusom u Sjevernoj Makedoniji.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

NOVI ODGOVOR MELONI TRUMPU: Moja popularnost nije vaša briga, predlažem da se usredotočite na svoju!
Susret u Urugvaju / Foto: Željka Sablić Odrljin
POVEZANOST S HRVATSKOM ZAJEDNICOM: Radni susret počasnog konzula Eduarda Antonicha iz Urugvaja s Matičinim ravnateljem Zdeslavom Milasom
Turisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina
CIJENE DO 50 EURA: Popularna turistička destinacija naplaćivat će ulaz u grad
NOVA PRIJETNJA MIRU Izraelski ministar zaprijetio da će Izrael “prije ili kasnije” zaratiti protiv Sirije
MOSKVA POD UDAROM UKRAJINSKIH DRONOVA: Zapaljena moskovska rafinerija nafte u dosad najvećem ukrajinskom napadu na glavni grad Rusije  
Naftni tanker (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
ANALIZA NAKON PREKIDA VATRE: Potpuna normalizacija prometa Hormuškim tjesnacem trajat će mjesecima
SUD ODLUČIO: Prvi časnik s katamarana ide u zatvor