VIDEO Iz četvrtog pokušaja: Bayern napokon uspio osvojiti Superkup!

Mario Mandžukić je odigrao svih 120 minuta u Pragu

Bayern je u Pragu u iznimno uzbudljivoj utakmici savladao Chelsea te iz četvrtog pokušaja osvojio trofej koji mu je nedostajao – europski Superkup. Osnovni dio utakmice završio je rezultatom 1:1, a nakon što pobjednik nije odlučen u produžecima (2:2) odluka je pala s bijele točke u čemu su bolji bili Bavarci (5:4).

Londočani su poveli pogotkom Torresa već u 8. minuti, a najbolji prošlosezonski igrač Europe, Ribery izjednačio je počekom drugog poluvremena. Englezi su ponovno došli u vodstvo, i to s igračem manje jer im je isključen Ramires, kad je Hazard pogodio u 93. minuti. Bayern je krenuo u silovite napade, a obrana Chelsea popustila je tek u 121. minuti kad je pogodio Martinez.

Jedanaesterce su za Bayern realizirali svi izvođači dok je posljednji Chelseaov promašio Lukaku, tj. Neuer je obranio njegov loš udarac.

Mario Mandžukić odigrao je svih 120 minuta te se istaknuo požrtvovnom igrom, a našao se i u nekoliko izglednih situacija. Trener Guardiola nije ga zadužio za izvođenje jedanaesterca. (ha)