Carlo Dudaš je s 18 godina stao na vrata Croatije Singen / Foto: Fenix (J. Mijić)

IVICA GOGIĆ NAKON VIŠE OD DESETLJEĆA DOBIO NASLJEDNIKA: Carlo Dudaš s 18 godina stao među vratnice Croatije Singen koja je upisala visoku 9:3 pobjedu u gostima

U drugom prvenstvenom kolu Kreislige B – Staffel 1, Croatia Singen je ubilježila visoku gostujuću pobjedu od 9:3 protiv momčadi Riedheima.

SV Riedheim: Croatia Singen  3:9  (1:5)

Nakon prvog kola, u kojem su bodovi izgubljeni u posljednjim minutama utakmice (poraz 0:1 u gradskom derbiju protiv Talijana), u drugom kolu je to potpuno drugačije izgledalo.

Posebna zanimljivost nedjeljne utakmice je ta što je nakon više od jednog desetljeća Croatia promijenila vratara. Kako je bilo i planirano, dosadašnji vratar i trener Ivica Gogić se preselio na klupu, a na vrata je stao Carlo Dudaš, mladi vratar koji je prošli tjedan proslavio osamnesti rođendan. To je bila dugo pripremana promjena, a Dudaš je već u prvoj utakmici pokazao kako se na njega može ozbiljno pouzdati. Vidjelo se kako je dugogodišnji izvrsni vratar, a sada trener Croatije Ivica Gogić dobro pripremio svog nasljednika.

Carlo Dudaš / Foto: Fenix (J. Mijić)

Trener zadovoljan nasljednikom

-Miran sam jer je Carlo Dudaš dobar vratar. Meni je kao treneru sada puno lakše voditi utakmicu sa klupe nego kad sam je vodio stojeći među vratnicama, rekao je trener Gogić koji je bio izuzetno zadovoljan nastupom svog vratara – nasljednika ali i cijele momčadi.

-Iako igra nije bila baš onakva kakvu bi još htio da bude, važno je da su se napadači razmahali i zabili sve što je mirisalo na zgoditak, rekao je nakon utakmice trener Gogić misleći pritom na prvu utakmicu kada napadači nisu ništa pogodili unatoč mnoštvu sjajnih prilika.

Na početku utakmice protiv Riedheima se igralo nervozno. Ali kako je vrijeme odmicalo, igra Croatije je izgledala sve bolje. Kapetan Josip Ivanović je bio nerješiva zagonetka za domaće igrače. Iako je igrao samo do 44. minute, kada je morao izaći zbog ozljede koju je zaradio u prošloj utakmici, uspio je postići dva pogodka i aktivno sudjelovati u pripremi drugih zgoditaka. A do poluvremena ih je bilo pet. Marko Zečević je svojom brzinom i jurnjavom prema golu jednostavno izluđivao protivničke braniče.

Sjajni Josip Ivanović

Arhivska snimka trenera i ranijeg vratara Croatije Singen Ivice Gogića / Foto:Fenix

Kad se već u poluvremenu vodi sa 5:1, onda se može i nešto “isprobati”. Obrambeni igrač Ivan Golić je prebačen u napad te ubrzo nakon toga postiže  izvrstan pogodak. Isto tako i “novak” u redovima Croatije Natmir Zimberi postiže dva pogodka, od kojih je jedan bio vrlo atraktivan: pogodio je “spojnicu” sa poludistance, slično kao i Ivan Golić.

Sastav Croatije Singen: Dudaš, Marko Zečević, A.Golić, Zimberi, Bogoeski, Ćurković, Manić, Ivanović, I.Golić, Matej Zečević, Bulut. Još igrali: S.Zečević, Ćatić, D. Ambrosio, Palavr.

Zgoditka za Croatiju su postigli: Marko Zečević (17. i  35. min), Josip Ivanović (29. i 44. min), Natmir Zimberi (32. i 48. min), Matej Zečević (42), Ivan Golić  (65) i Franjo Ćurković (76).