Ivan Stevanović odveo hrvatske rukometaše na Olimpijske igre u brazilski Rio de Janeiro

U odlučujućoj utakmici za plasman na Olimpijske igre, Hrvatska je u danskom Herningu pobjedila reprezentaciju Norveške sa 27:21 (14:7).

Nakon što su igrači trenera Željka Babića prethodno izgubili od Danske a potom pobjedili protiv reprezentacije Bahreina, u nedjelju predvečer su sve iznenadili i zgazli Norvešku te odveli Hrvatsku na OI.

Igrač utakmice bio je vratar Zagreba Ivan Stvanović koji je sakupio nevjerojatnih 17 obrana, od kojih 12 u prvom poluvremenu.

Uz Stevanovića odličan je bio i Domagoj Duvnjak koji je zabio šest zgoditaka te Denis Buntić, Manuel Štrlek, Luka Šerbetić i Denis Buntić po četiri zgoditka. Zapravo, svi su igrali dobro i sve je funkcioniralo besprijekorno. Svi zaslužuju pohvale, od igrača do izbornika i stručnog vodstva.

Nakon što je Luka Šerbetić u 48. minuti pogodio za 22-14 i pritom iznudio isključenje, pobjednik je bio odlučen.

Hrvatska je ovom pobjedom izborila pete Olimpijske igre. Dosad su kauboji četiri puta igrali u polufinalu i osvojili dva zlata te jednu brončanu medalju.

HRVATSKA: Stevanović, Pešić; Marić 1, Duvnjak 6, Kopljar, Gojun, Horvat 2, Buntić 4, Štrlek 2, Čupić 4 (2), Pavlović, Kozina 1, Mamić 2, Cindrić, Šebetić 4, Slišković
Igrač manje: Hrvatska 8 minuta, Norveška 10 minuta. Sedmerci: Hrvatska 2/5, Norveška 4/5