Ivan Rakitić sa Barcelonom osvojio Ligu prvaka

IMG_4073U Berlinu na Olimpijskom stadionu momčad Barcelone je pobjedom od 3-1 nad Juventusom osvijila ovogodišnju Ligu prvaka. Finalni susret ovih dvaju momčadi sa posebnim su zanimanjem pratili brojni Hrvati u domovini i iseljeništvu zbog nastupa Ivana Rakitića, koji je osvajanjem Lige prvaka na tronu zamjenio Mandžukića i Modrića.

Ivan Rakitić je odigrao odličnu utakmicu koju je začinio brojnim asistencijama, oduzetim loptama i ranim pogotkom u 4. minuti čime je postao drugi Hrvat koji je bio strijelac u finalu Lige prvaka.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka Ivan Rakitić je ogrnut hrvatskom zastavom pozdravljao brojne navijače.

Od samog početka utakmice Barcelona je nametnula svoj stil igre i kroz veliki posijed lopte diktirala tempo igre. U 4. minuti susreta Bareclona je došla u vodstvo 1-0 golom Ivana Rakitića. Cijelo prvo poluvrijeme nastavila se dominacija Barcelone dok je Juventus kroz kompaktnost i agresivnost pokušao parirati španolskoj momčadi.

U 55. minuti uspio je Juventus izjedniačiti rezultat na 1-1. Strijelac je bio Morata koji je natrčao na jednu odbijenu loptu i pogodio mrežu Barcelone. Drugi dio susreta Juventus je otvorio puno otvorenije pa su napadi sijevali sa jedne i sa druge strane.

U 68. minuti, nakon jednog odličnog prodora Messija kroz sredinu terena i njegovog sjajnog udarca, odbijenu loptu u mrežu je spremio Suarez. Konačan rezultat od 3-1 za Barcelonu postavio je Neymar u sudačkoj nadoknadi vremena.