Ivan Propadalo ponovno dvostruki strijelac u nastavku pobjedničke serije Croatije Frankfurt

U nastavku pobjedničke serije Croatije u nedjelju je u gostima pala i momčad Spvgg 02 Griesheima. Bila je to četvrta pobjeda zaredom hrvatske momčadi koja i dalje zaostaje četiri boda iza prvoplasirane momčadi SV Griesheim Tarik.

Spvgg 02 Griesheim – FC Croatia 1:4 (0:3)

Već od prve minute Croatia je pokazala kako je došla uzeti sva tri boda. Prvi zgoditak postigao je povratanik u momčad (nakon ozljede) Filip Lovrić u 28. minuti. Precizan dodavač za brzonogog Lovrića bio je neumorni „ratnik u kopačkama“ Ante Matić.

Nakon probijanja leda, na scenu je stupio najbolji strijelac Croatije 24. godišnji Ivan Propadalo. Dijete NK Kamešnica iz Podhuma na Buškom blatu, koji je nogometno usavršavanje prošao u splitskom Hajduku i RNK Split, u dva minuta je dva puta matirao domaćeg vratara. Zasluge za zgoditke, s kojima se Propadalo izjednačio sa vodećim strijelcem Kreisoberlige Frankfurt, pripadaju Oliveru Andriću i Filipu Lovriću.

U nastavku utakmcie Croatia je zabila još jedan zgoditak, u 65. minuti postigao ga je Mostarac Marko Marić na dodavanje Lovrića. Domaćini su u 83. minuti smanjili na 1:4, što je bilo samo uljepšavanje poraza od 1:4.

Sastav Croatije: Zubčić, Hrvoje Drlje, Miro Drlje, Soldo (od 51. Marić), Vidović, Andrić, Lovrić, Matić (od 70. M. Lažeta), Duvnjak (od 46. Bračić), Propadalo, Bešlić.

Iduću utakmicu Croatia igra doma u Heddernheimu u nedjelju, 02.prosinca protiv FC Germania Enkheim s početkom u 14,30 sati. Druga momčad Croatije, koja je u ovom kolu bila slobodna, igra predigru te utakmice protiv FSV 1910 Bergen ll s početkom u 12,30 sati.