Arhivska snimka Ivana Jurića / Foto: Preslik SG

Ivan Jurić s Genovom zaustavio Juventus, Mandžukić igrao do 81. minute

Hrvatski nogometni stručnjak Ivan Jurić nije mogao poželjeti bolje otvaranje svog trećeg mandata na klupi Genoe odigravši 1-1 na gostovanju kod prvaka Juventusa.

Nakon dva mandata u 2016. i 2017. godini, Jurić se početkom listopada treći put vratio na klupu Genoe, kao nasljednik Davidea Ballardinija. Debi je imao na najgorem mogućem gostovanju, kod prvaka Juventusa, no njegova momčad je odigrala sjajno izborivši remi.

Torinska ‘Stara dama’ je otvorila sezonu s osam pobjeda, a kada je Cristiano Ronaldo u 18. minuti zabio za 1-0 činilo se kako je Juve nastaviti pobjednički niz. Međutim, gosti su uspjeli u 67. minuti izjednačiti golom Danijela Besse, a potom sačuvati remi.

Za Juve je do 81. minute igrao Mario Mandžukić, no uklopio se u sivilo domaćeg sastava.

Bilo je to drugo veliko iznenađenje ovoga kola nakon što je SPAL u Rimu šokirao Romu pobjedivši sa 2-0. Pobjedu momčadi iz Ferrare donijeli su Andrea Petagna golom iz kaznenog udarca u 38. minuti, te Kevin Bonifazi pogotkom u 56. minuti. Gosti su od 75. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen vratar Vanja Milinković Savić. Srpski vratar je prvo dobio žuti karton zbog zadržavanja, a potom i drugi jer je napucao loptu.

Usprkos igraču više Roma do kraja susreta nije uspjela niti ublažiti poraz. Za Romu je od 71. minute zaigrao Ante Ćorić, dok Lorenco Šimić nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Juventus sa 25 boda, Roma je šesta sa 14 bodova, Genoa je na 10. mjestu sa 13 bodova, dok je SPAL skočio na 11. poziciju sa 12 bodova.