Detalj s utakmice Croatije Fermoy / Foto: Fenix (Alen Mihalić)

IRSKA: Poraz Croatije Fermoy u utakmici u kojoj je igrač utakmice bio gostujući vratar

U utakmici FAI Junior Kupa momčad Croatie Fermoy poražena je na svom Mayfield Parku u Corku od Parkview Celtic u utakmici u kojoj je po jakom vjetru i kiši te klizavom terenu briljirao gostujući vratar koji je najzaslužniji za pobjedu svoje momčadi.

FC Croatia Fermoy – Parkview Celtic 2:3 (2:2)

Croatia Fermoy 4 2

FC Croatia Fermoy: Thiago Silva, Milan Bošnjak, Stjepan Petrak, Brice Pinel, Antonio Campos (od 75.min Diego Božić), Domagoj Mikleušević, Matej Mecanović, Gabriel Barilar, Denis Krušlin (od 65.min Adilet Kanymet), Marko Bartulović, Matej Herkov

Croatija je dobro otvorila utakmicu i već u 2. minuti Domagoj Mikleušević sa svojom ljevicom postiže pogodak za 1:0. Nažalost, radost igrača i navijača hrvatske momčadi nije dugo trajala jer već u idućem napadu gosti poravnavaju rezultat na 1:1. Lopta i klizav teren iznenadili su hrvatskog vratara Silvu.

U 27. minuti iskusni Stjepan Petrak snažnim udarcem s 25 metara postiže pogodak za vodstvo od 2:1. Ali već u 29. minuti rezultat je 2:2. Previd u obrani Croatije dovela je goste do izjednačenja.

Do poluvremena su igrači Croatije imali nekoliko prilika za pogodak, ali raspoložen je bio vratar gostiju.

Croatija je dobro krenula u drugo poluvrijeme, ali lopta kao da nije htjela u mrežu gostiju. U 60. minuti gosti pogađaju za vodstvo od 3:2. Do kraja utakmice Croatia je imala jako puno udaraca na gol protivnika, ali vratar gostiju je branio čuda. Igrač utakmice je bez sumnje vratar momčadi Parkview Celtica koja je prošla u sljedeću fazu Fai Junior Kupa

Fenix-magazin/SIM/   Foto:Alen Miholić