Detalj s utakmice Croatije Fermoy (ilustracija) / Foto: Fenix (A. Mihelić)

IRSKA CORK BUSINESS LIGA: Croatia Fermoy upisala novu pobjedu i učvrstila 4. mjesto na ljestvici

U 15. kolu Cork Business League (Second Division) Croatia Fermoy je upisala novu pobjedu kojom je učvršćeno 4. mjesto na ljestvici.

FC Croatia Fermoy – EvCore Gym 3:2

U domaću utakmicu protiv momčadi EvCore Gym hrvatska momčad je na raspolaganju imala 14 igrača. Ističemo to jer je nekoliko posljednjih utakmica koje su igrane radnim danom momčad Croatije jedva osiguravala jedanaest igrača i bez pričuva ulazila u utakmice.

Croatia Fermoy 2
Croatia Fermoy/ Foto: Fenix (A. Mihelić)

Gosti su poveli u 24.minuti, a Croatija je izjednačila dvije minute kasnije. Luka Matković je uposlio  Mateja Herkova koji pogađa visoko pod gredu. Nekih 10 minuta kasnije Matkovića ruše u šesneastercu, sudac svira najstrožu kaznu. Siguran izvođač s bijele točke bio je Karlo Briševac za preokret i vodstvo Croatije od 2:1.

Nastavak utakice donio je dobru igru na obje strane, ali rezultat je ostao isti do kraja poluvremena u kojem se svojom igrom istakao Luka Matkoviću koji je uz asistenciju za pogodak iznudio i penal za svoju momčad.

U 65.minuti se ozlijedio Matej Herkov, a zamjenio ga je Jin Minyou. Gosti su cijeli utakmicu stvarali pritisak na suca i dobacivali s klupe pa je sudac morao isključit trenera gostiju.

U 75.minuti iz igre izlaze Karlo Briševac i Denis Đerđ, a ulaze Adilet Kanymet i Marko Tranpa. Dvije minute kasnije gosti izjednačuju na 2:2 i sve su više stvarali prilike za pogotke.

Vratar Croatije Denis Dervišević obranio je veliku priliku gostiju koji su mogli doći do vodstva. I kad nisu zabili gosti, u sudačkoj nadoknadi Croatija je došla do pogotka. Matej Mecanović je pucao izdaleka, na odbijenu loptu dotrčao je Ivan Škalić koji postiže pogodak za pobjedu u 94.minuti i konačni rezultat 3:2.