Ingolstadtu derbi začelja, Čolak isključen

U derbiju začelja 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Ingolstadt je pobijedio Darmstadt 3-2 produživši nadu u prvoligaški spas.

Bio je to sudar posljednje dvije momčadi Bundeslige nakon koje je posve jasno kako se Darmstadt vraća u drugu ligu, dok je Ingolstadt trećom uzastopnom pobjedom produžio nadu.

Domaćin je poveo 1-0 golom Pascala Grossa u 20. minuti, no gosti su do kraja poluvremena uspjeli okrenuti rezultat, a oba pogotka je postigao Mario Vrančić (33, 39-11m). Vrančić je rođen u Slavonskom Bradu, no odmalena živi u Njemačkoj. Karijeru je započeo u Mainzu, a premda je prošao sve mlađe uzraste u njemačkoj reprezentaciji (U-17, U-19, U-20) prihvatio je poziv iz reprezentacije Bosne i Hercegovine za koju je debitirao 2015. godine.

U drugom poluvremenu Ingolstadt je uspio zabiti dva gola i izboriti pobjedu 3-2. Strijelci su bili Almog Cohen (68) i Markus Suttner (72).

Tri minute prije kraja utakmice obje su momčadi ostale s igračem manje nakon što su zbog koškanja isključeni domaći branič Romain Bregerie, te napadač Darmstadta i mlade hrvatske reprezentacije Antonio Čolak.

U prvom nedjeljnom susretu Hertha je na svom terenu dobila Augsburg sa 2-0 i tako pomogla Ingolstadtu. Sve je odlučeno u prvom poluvremenu golovima Johna Brooksa (12) i Valentina Stockera (37).

Ingolstadt sada ima 28 bodova, jedan bod manje od Augsburga koji je na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, ali i jedan bod manje od Mainza na 15. mjestu koje osigurava prvoligaški spas. Darmstadt na začelju ima svega 15 bodova.

Na vrhu je Bayern sa 68 bodova ispred RB Leipziga sa 58 i Hoffenheima sa 51 bodom.