3.Hrvatske svjetske igre: imena svih dobitnika medalja

1.dan_BocanjeTepes4Dodjelom medalja pobjednicima i pobjedničkim momčadima (muški) i ekipama (žene) u Zagrebu su prošlog tjedna završene 3. Hrvatske svjetske igre, koje su se održavale od 21. do 26. srpnja. Na Igrama je nastupilo je oko 800 natjecatelja iz 25 zemalja, uglavnom potomaka hrvatskih iseljenika. Zajedno s mladim natjecateljima, u Zagrebu je zbog Igara boravilo više od 2,500 ljudi. Na završnoj svečanosti, medalje pobjednicima uručili su zagrebački gradonačelnik Milan Bandić i Milan Bošnjak, izaslanik predstojnice Držanoga ureda za Hrvate izvan RH Darije Krstičević.

Fenix prvi objavljuje imena svih dobitnika medalj, koje će zasigurno biti i lijepa uspomena iz Hrvatske. (I.Mikulić) Slike: I.G.Tepeš

 

 

BOĆANJE 1.dan_BocanjeTepes PAROVI KLASIČNO:

  1. Zlatna medalja:                Anton i Dejan Petković (Crna Gora)
  2. Srebrna medalja:             Zoran Glavinić, Hrvoje Šimunović (Hrvatska)
  3. Brončana medalja:          Ivan Dulibić, Tihomir Barišić (Kanada)
  4. Brončana medalja:          Branko Gusić i Srečko Krapić

POJEDINAČNO KLASIČNO:

  1. Zlatna medalja:                Hrvoje Šimunović (Hrvatska)
  2. Srebrna medalja:             Anton Petković (Crna Gora)
  3. Brončana medalja:          Iva Vlahek (Hrvatska)
  4. Brončana medalja:          Zoran Glavinić (Hrvatska)

PRECIZNO IZBIJANJE-IZBIJANJE BULINA:

  1. Zlatna medalja:                Hrvoje Šimunović
  2. Srebrna medalja:             Darko Slovnikar (Crna Gora)
  3. Brončana medalja:          Dejan Petković (Crna Gora)
  4. Brončana medalja:          Iva Vlahek (Hrvatska)

  RUKOMET

  1. Zlatna medalja :               Hrvatska
  2. Srebrna medalja:             BiH
  3. Brončana medalja:          Austrija

  TAEKWONDO     HSI_taekwondo2_@G.I. Tepes BORBE SENIORKE -49

  1. Zlatna medalja:                Matea Dujmović (Hrvatska)

SENIORKE -57

  1. Ivana Džeko (BiH)
  2. Andrea Begić (BiH)

SENIORI -68

  1. Gabrijel Puklin (Hrvatska)
  2. Mladen Kuliš (Hrvatska)
  3. Mato Petrović (Austrija)
  4. Ivan Letica (BiH)

SENIORI -8011

  1. Juraj Stinčić (Hrvatska)
  2. Franjo Gucić (Hrvatska)
  3. Miran Dordževski (BiH)

SENIORI +80

  1. Damir Sunjic (BiH)
  2. Vedran Cubela (BiH)
  3. Teo Jergović (BiH)

FORME JA 2 M JUNIORI

  1. Kristijan Miličević (BiH)

JA 3 M JUNIORI

  1. Valentin Perić (HRV)

JB-3 Ž JUNIORKE

  1. Petra Orlović (BiH)
  2. Vinka Jurčević (BiH)
  3. Antonija Zrno (BiH)
  4. Nikolina Vučić (HRV)

MA-1 M MASTER

  1. Marko Stanić (HRV)

MA-2 M MASTER

  1. Mišel Mladina (HRV)

MA-3 M MASTER

  1. Zdravko Ferenčina
  2. Marijan Fuček

SA-2 M SENIORI

  1. Boris Knezović (BiH)
  2. Ivan Šamec (HRV)
  3. Danijel Boban (BiH)
  4. Niko Brajdić (HRV)

NOGOMET

  1. Zlatna medalja:               Rumunjska
  2. Srebrna medalja:             Austrija
  3. Brončana medalja:          Slovenija

MALI NOGOMET

  1. Zlatna medalja:                Hrvatsko društvo Janjevo
  2. Srebrna medalja:             Rumunjska
  3. Brončana medalja:          Srbija

MALI NOGOMET VETERANI

  1. Zlatna medalja:                BiH
  2. Srebrna medalja:             Australija
  3. Brončana medalja:          Hrvatska svećenička reprezentacija

PLIVANJEHSI_plivanje_@G I  Tepeš PLIVAČICE 50M SLOBODNO:

  1. Katarina Matic (njemačka)
  2. Margareta Jakovac (Australija)
  3. Maria Carmen Cipcic (Angola)

PLIVAČI 50M SLOBODNO:

  1. Josip Čulina (Njemačka)
  2. Marin Čipćić (Angola)
  3. Anton Cankar (Crna Gora)

 

STOLNI TENIS HSI_stoni tenis_@G.I. Tepes Muški pojedinačno do 35 godina 1. Marko Gabrić (SRB) 2. Filip Borovnjak (HRV) 3. Lovro Zovko (HRV) Ilija Grgić (HRV)     Muški parovi do 35 godina 1. Lovro Zovko / Filip Borovnjak 2. Marko Gabrić / Valentin Kolačko 3. Tomisalv Fot / Luka Jurić Dijan Kučera / Martin Gojun   Muški pojedinačno od 35 godina 1. Nebojša Gabrić (SRB) 2. Danijel Rezić (CHE) 3. Stanisalv Lošić (HRV) Darko Podkrajšek (HRV)   Muški parovi od 35 godina 1. Nebojša Gabrić / Danijel Rezić 2. Mirko Radman / Marinko Raić 3. Stanisalv Lošić / Darko Podkrajšek Ante Krajinović / Šime Zupan   Cure pojedinačno do 35 godina 1. Hana Kroižil (HRV) 2. Paola Balder (HRV)

 

KARATE

5 

  1. Domagoj Rukavec (Hrvatska)
  2. Luka Požgaj (Hrvatska)
  3. Axel Kuljis (Čile)

ODBOJKA DVORANSKA (Žene)  

  1. Hrvatska
  2. Zagrebačka nadbiskupija
  3. Austrija

ODBOJKA NA PIJESKU

Odbojkasice na pjesku M

  1. Grga Trimčevski HRV/Ratko Tomljanović HRV
  2. Damir Paleka HRV/Mario Štrbac NED
  3. Mislav Matišić HRV/Santiago Moreira ARG

ŽENE

  1. Nives Cota HRV/Valentina Vrbanc HRV
  2. Maja Roško HRV/Maja Majić HRV
  3. Doris Jerković AUS/Mirna Vrdoljak AUS

KOŠARKA  

HSI_kosarka2_@G.I. Tepes Muškarci:

  1. Zagreb
  2. Njemačka
  3. Njemačka

Žene:

  1. Zagreb
  2. Njemačka

TENIS 1.dan_BocanjeTepes5 Žene 30 god.

  1. Kovacevic Romana (HRV)
  2. Sirovina Ana (Austrija)
  3. Duplančić Dina (HRV)

Lozanovska Aleksandra (Makedonija)   Žene 45 god.

  1. Šašak Renata (HRV)
  2. Rajačić  Jasna (HRV)
  3. Kolar Majda (Austrija)
  4. Belamarić Vesana (HRV)

Muš. 30- god

  1. Raspudić Franjo(HRV)
  2. Ungar Danijel(HRV)
  3. Ritz Kresimir(HRV)

Babic-Goleš Mario (HRV)   Muš. 30+ god

  1. Častek  Mladen(HRV)
  2. Nakić    Neven(HRV)
  3. Lovrić    Mario(HRV)
  4. Klarić     Tomislav (Australija)

Muš. 40

  1. Jandrić  Nenad (BiH)
  2. Galić      Marin(HRV)
  3. Glasnovic Danijel(HRV)
  4. Krasnić  Kristijan(HRV)

Muš. 45 god.

  1. Ivanković Miren (SAD)
  2. Jerbic    Ivica (HRV)
  3. Maric    Ante(HRV)
  4. Jugec    Ivica(HRV)

Muš. 50

  1. Beliš      Ivo (SLO)
  2. CvijetićNenad (HRV)
  3. Pavič Vlatko (DANSKA)
  4. Ćurković Miro (HRV)

Muš. 55

  1. Lukić     Mladen (HRV)
  2. Babic     Mirko(HRV)
  3. Deželić  Vladimir(HRV)
  4. Habek   Krešo(HRV)

Muš. 60

  1. Blagaj   Zlatko (HRV)
  2. Dakić     Boro(HRV)
  3. Aliti        Rušit(HRV)
  4. Borošak Branko(HRV)

Muš. 65 god

  1. Mrazovac Vanja (HRV)
  2. Klaic      Pero (HRV)
  3. Miric     Petar (HRV)
  4. Bošković Damir(HRV)

II Dan  8  9

Slike: G.I.Tepeš

Pogledajte drugo

TEŠKA NESREĆA: Poginulo je 10 ljudi a 12 ih je ozlijeđeno u prevrtanju putničkog kombija na jugu Teksasa

Desetoro ljudi je poginulo a 12-ero ih je ozlijeđeno u prevrtanju putničkog kombija s 25 …