Manuel Bodrožić s ocem i trenerom Markom Bodrožićem / Foto: Fenix (SIM)

IDM FRANKFURT / GERMAN OPEN 2023.: Manuel Bodrožić osvojio dva pojasa prvaka na borilačkom prvenstvu Njemačke u Eschbornu

Manuel Bodrožić, član “Fightcluba Wiesbaden” iz Wiesbadena osvojio je dva prva mjesta na subotnjem Međunarodnom borilačkom prvenstvu Njemačke (International German Open 2023.) u Eschbornu kod Frankfurta.

Bodrožić, koji je u juniorskoj konkurenciji bio višestruki europski i svjetski prvak do 18 godina, nastavio je nizati uspjehe i u seniorskoj konkurenciji.

Manuel Bodrozic u sredini 1
Manuel Bodrožić (u sredini) sa osvajačima pojasa prvaka u Eschbornu / Foto: Fenix (SIM)

Nakon nedavnog prvog nastupa u konkurenciji odraslih na Franačkom prvenstvu u Giebelstadtu, gdje je u kategoriji do 80 kg osvojio prvo mjesto, Manuel Bodrožić je bio uvjerljiv i na prvenstvu u Eschbornu.

Sve svoje mečeve Bodrožić je ponovno uvjerljivo dobio, a nastupio je u kategoriji do 80 kilograma.

Valja istaknuti kako je na turniru u Eschbornu nastupilo više od 1.200 natjecatelja u različitim borilačkim kategorijama, od boksa, kickboksa, karatea, MMA, . Uz natjecatelje iz Njemačke bili su to i borci iz Engleske, Wales, Sjeverne Irske, Turske, Iran, Irak, Egypat, Austrije, Irske, Italije, … Rezultati sa prvenstva u Eschbornu se boduju i za svjestki kup.

-Manuel se za ovaj turnir žestoko pripremao. Iako su mu protivnici bili stariji i iskusniji, Manuel ih je uvjerljivo dobio. I ovaj put do izražaja su došli Manuelovi udarci nogama ali i rukama. Sve u svemu, bio je to još jedan super nastup od Manuela koji je za osvajanje dva prva mjesta dobio dva pojasa šampiona, izjavio je za Fenix-magazin Manuelov otac i trener Marko Bodrožić koji je također istaknuo kako je „organizacija turnira bila je na iznimno visokoj razini“.