I sa 10 igrača Croatia Großmehring preokrenula rezultat ali je na kraju ipak izgubila

U prvoj ovosezonskoj utakmici u Kreisklassi 2 Donau/Isar, Croatia Großmehring je doživila prvi poraz od 5:2 u gostima kod FC Tegernbach.

Croatia je utakmicu započela u svom dosadašnjem stilu, napadački i u prvih dvadeset minuta prvog poluvremena hrvatski napadači su pogodili tri puta gredu i jednom vratnicu. Ali nije bilo preciznosti ni sportske sreće te tako lopta nije htjela ući u protivničku mrežu.

Nakon što se Croatia ispromašivala, domaćini su u 33 minuti utakmice zabili gol nakon male neopreznosti hrvatske obrane. Nakon primljenog gola ponajbolji igrač Croatije Jure Pavić prigovara sucu za neviđenu ruku prilokom protivničkog pogotka i nakon male prepirke dobiva direktan crveni karton.Croatia Großmehring

Bez obzira što smo ostali bez najboljeg igrača i sa desetoricom igrača, Croatia uspijeva najprije izjednačiti a potom i preokrenuti rezultat u svoje vodstvo od 1:2. Svega 20 minuta prije kraja susreta domaćini u kratkom vremenu izjednačuju rezultat na 2:2. Tada još jedna greška hrvatse obrane i već je 3:2 za domaćine.

Rezultat je tako ostao do sudačke nadoknade vremena kada je Croatia sve raspoložive snage stavila u napad. Naprijed je na prekide krenuo i vratar Croatije ne bi li izjednačili rezultat. Umjesto izjednačenja Croatia prima još dva zgoditka za konačni 5:2.

Bio je to prvi prvenstveni poraz hrvatske momčadi od listopada prošle godine.

Sastav Croatije: Čović, Lesjak, Egredžija, Čeglec, Marković, Lovrić, Ereiz, Kalić, M.Pavić, J.Pavić, Križanac. Golovi za Croatiju: 1-1 Mario Pavić ( 37 min), 1-2 Adriano Kalić (47 min)