HSV teško ‘stradao’ u Kielu, Füchse umalo ispustio dobivenu utakmicu

Duvnjak nije blistao protiv svog budućeg kluba, Balić se vratio nakon gripe

dominikovic
Okršaj Dominikovića i Jiche u izvještaju Spiegela Online

Posljednje, 20., kolo prvog dijela rukometne Bundeslige ponudilo je i možda najveći derbi, onaj između Kiela i Hsv-a. Snažni domaćin potvrdio je vodeće mjesto u ligi na kojem se i nalazio većim dijelom jeseni te je ‘pregazio’ Hamburžane rezultatom 35:24 (poluvrijeme 19:12). Vujin (10 pogodaka) i Jicha (9) bili su nezaustavljivi za momčad s trojicom Hrvata.

Domagoj Duvnjak nije bio na uobičajenoj razini protiv kluba za koji bi trebao nastupati iduće sezone. Postigao je dva pogotka. Blaženko Lacković i Davor Dominiković nisu se upisali u strijelce već su po jednom isključeni.

Zanimljiv je bio i ogled TuS-N-Lübbeckea i Wetzlara (34:29) kojeg je zbog izravnog crvenog kartona u prošlom kolu propustio Drago Vuković. No, za domaće je nastupio vratar Nikola Blažičko dok su u gostujućem sastavu bili Ivano Balić, povratnik u sastav nakon teškoća s gripom, i Nikola Bliznac te su postigli po 3 pogotka. Nakon izjednačenja na poluvremenu (17:17), domaćin je u nastavku ipak stigao do četvrte domaće pobjede.

Füchse Berlin je u susretu sa dosad neuvjerljivim Balingen-Weilstettenom umalo ispustio sigurnu pobjedu. Berlinčani, za koje je igrao Denis Špoljarić, na poluvremenu su vodili 19:12, ali se u posljednjih pet minuta utakmice ušlo s rezultatom 28:29. Ipak domaćin je uspio postići dva pogotka dok su gosti stali te je završilo rezultatom 30:29.

Rhein-Neckar Löwen je Mindenu hrvatskog trenera Gorana Perkovca nanio 12. ovosezonski poraz (33:29) dok je Bergischer polusezonu završio šestim porazom u nizu. Na domaćem parketu nadjačao ga je Gummersbach (27:34). Kod domaćina Duje Miljak postigao je jedan pogodak dok je Stanko Sabljić jednom isključen.

Ostali rezultati 20. kola: Flensburg-Handewitt – Magdeburg 38:28, Lemgo – Eisenach 40:22, TV Emsdetten – Melsungen 27:34.

Poredak: Kiel 36 bodova, Flensburg-Handewitt 34, Rhein-Neckar Löwen i HSV Hamburg po 31, Füchse Berlin 30, MT Melsungen 24 boda… (ha)

>>Duvnjaku se smiješi nova nagrada, kandidat za IHF-ova igrača godine!