HSV potopljen i u Augsburgu: Loše se piše Iličevićevoj i Badeljevoj momčadi

Poraz na gostovanju kod Augsburga (3:1) u 32. kolu označio je kako će se u preostala dva kola HSV do posljednjeg daha boriti za ostanak u Bundesligi s Nürnbergom i Eintrachtom Braunschweieg. Iako bi teoretski i trenutno 15. Stuttgart mogao pasti na 16. mjesto i tako igrati kvalifikacije za ostanak u Bundesligi teško da će rasplet biti takav.

U ovom trenutku 16. je HSV sa 27 bodova i on će, ako ovako ostane, igrati dodatne kvalifikacije. Nürnberg je 17. sa 26 dok posljednji Eintracht (B) ima 25 bodova.

No, ono što posebno brine naviječe HSV-a jest težak raspored koji im donosi domaći susret s Bayernom, osvajačem naslova prvaka, te gostovanje kod Mainza koji bi mogao i u kvalifikacije za Ligu prvaka no realnije je da će izboriti nastup u Europskoj ligi. Nürnberg pak dočekuje osrednji Hannover te će u goste Schalkeu koji želi zadržati 3. mjesto na ljestvici. Najlakši raspored, čini se, ima Eintracht (B) koji će igrati protiv momčadi iz sredine ljestvice, Augsburga i Hoffenheima.

Dodajmo kako je Ivo Iličević odigrao cijeli susret za hamburšku momčad u Augsburgu dok je Milan Badelj zamijenjen u 74. minuti. Domaći su preko Altintopa (6. i 32. minuta) i Hahna (42.) već do poluvremena odlučili pobjednika dok je počasni pogodak za HSV postigao Westermann u 44. minuti. (ha)